شناسهٔ خبر: 54310516 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

معاون عملیات ارتش:مأموریت پایگاه‌های سری ارتش برون‌مرزی و بسیار ویژه است

امیر دریادار موسوی گفت: مأموریت‌هایی که بر عهده پایگاه‌های سری ارتش است، بسیار ویژه و عمدتاً برون‌مرزی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سید محمود موسوی، معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه صف اول در خصوص پایگاه پهپادی راهبردی 313 ارتش، اظهار داشت: این پایگاه‌ها و پایگاه‌های مشابه این، در نقاط مختلف کشور مستقر و مدت‌ها است که عملیاتی شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بازدید سردار سرلشکر باقری از این پایگاه سری برای ارزیابی عملکرد و توانمندی‌های ارتش در این حوزه بود. ارتش جمهوری اسلامی ایران متناسب با مأموریت‌هایی که به عهده دارد از این پایگاه استفاده می‌کند و سردار سرلشکر باقری در این بازدید توانمندی‌های ارتش در حوزه پهپاد را در یکی از این پایگاه‌ها مورد ارزیابی قرار داد. همانطور که در تصاویر مشخص بود، همه پهپادهایی که در این پایگاه بودند، عملیاتی و آماده انجام مأموریت بودند و هر زمان که نیاز به آنها باشد به پرواز درآمده و عملیات خود را انجام می‌دهند.
معاون عملیات ارتش اظهار داشت: پهپادهایی که در این پایگاه سری استفاده و به کار گرفته می‌شود، توان انجام عمومی مأموریت‌های بسیار پیشرفته را دارند تا بتوانند در موقع نیاز، ضربه‌های کاری را به دشمن وارد کنند. مأموریت‌هایی که برعهده این پایگاه‌های سری ارتش قرار داده می‌شود، مأموریت‌های بسیار ویژه و عمدتاً برون‌مرزی است. تجهیزاتی که در این پایگاه‌ها به صورت مخفی نگهداری می‌شوند، باید از دید دشمن پنهان باشد و در صورت نیاز از آنها استفاده خواهد شد.
امیر دریادار موسوی تصریح کرد: توانمندی‌های امروز نیروهای مسلح با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست. ما در حوزه نیروها از توانمندی بالایی برخوردار هستیم، به عنوان مثال در حوزه جنگال و تولید پهپادها همه این دستاوردها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده است. ما در دفاع مقدس تجهیزاتی نداشتیم اما امروز در حوزه زیرسطحی به تجهیزات پیشرفته دست یافته‌ایم. در حوزه پهپادی نیز پرنده‌های بدون سرنشینی تولید کردیم که می‌توانند به راحتی اهداف دوردست را شناسایی و مورد هدف قرار دهند. امروز به قابلیتی رسیدیم که می‌توانیم پرنده‌های با سرنشین و جنگنده‌های بسیار پیشرفته تولید کنیم.
وی توانمندی توان رزم نیروهای مسلح را غیر قابل قیاس با دوران دفاع مقدس دانست و گفت: در تمامی حوزه‌های زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی ما شاهد پیشرفت‌های چشمگیری هستیم اما ویژگی خاصی که پهپادها دارند این است که در همه نیروها متناسب با نیازی که وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
امیر دریادار موسوی نیروی انسانی را مهم‌ترین عامل تعیین کننده در نبرد دانست و تاکید کرد: در طول دفاع مقدس شاهد بودیم که رزمندگان جان بر کف ارتش، سپاه و بسیج با کم‌ترین امکانات بیشترین کارآمدی را از خود نشان می‌دادند و با حداقل تجهیزات پیروزی را به دست می‌آوردند. امروز نیز جوانانی که در مراکز آموزشی ارتش و سپاه آموزش می‌بینند رهروان گذشتگان خود هستند و توشه گرانقدر دفاع مقدس را در اختیار دارند و با تمام توان از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان تمام توان و تلاش خود را برای محدود کردم توان نظامی و دفاعی ما به کار گرفتند، اما تلاش آنها نتیجه عکاس داد و امروز توان دفاعی و نظامی ما بومی است.

انتهای پیام

نظر شما