شناسهٔ خبر: 54300217 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

رییس سابق پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد

سهم تهران از کل سرقت‌های کشور

رییس سابق پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت که سهم تهران از وقوع سرقت در کشور از ۲۴ درصد به ۱۹.۵ درصد رسیده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، سردار علیرضا لطفی که به عنوان جانشین رییس پلیس آگاهی فراجا منصوب شده، در مراسم تکریم خود در پلیس آگاهی تهران بزرگ که صبح امروز برگزار شد، گفت: دو ماه کمتر از چهارسال در پلیس آگاهی تهران بزرگ خدمت کردم. در این مدت عزیزان زیادی با ما همراهی کردند که قدردان همه این عزیزان هستم.

لطفی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده در دوران ریاستش در پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: اقدامات بسیاری انجام شده که تمام آنها در این فرصت محدود قابل بیان نیست. اما باید بگویم در نتیجه اقدامات انجام شده ،امروز دیگر کمتر پرونده رسوب شده‌ای در پلیس آگاهی تهران بزرگ داریم تا جایی که حتی درصد کشف به وقوع ما در سال ۱۴۰۰، به میزان ۱۱۵ درصد بود که نشان می‌دهد پرونده‌های قبلی کشف شده است.

لطفی ادامه داد: در حوزه سرقت نیز که عرصه بسیار مهمی است و پیچیدگی‌های فراوانی هم دارد ما توانستیم قدرالسهم تهران از سرقت در کشور را از ۲۴ درصد به ۱۹.۵ درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی در حوزه مبارزه با جعل و کلاهبرداری و ... انجام شده است، افزود: اقدامات نوین را نیز در دستور کار قرار دادیم که تمرکز بر پرونده‌های فقدانی و ایجاد مرکز واکنش سریع از جمله آن‌هاست.

به گفته لطفی، دو پایگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ غیرفعال بود که آن را فعال کردند و دو پایگاه را نیز به جغرافیای مناسب خود بازگردانده‌اند.

رییس سابق پلیس آگاهی تهران بزرگ از همراهی رسانه‌ها نیز قدردانی کرد و گفت: رسانه‌ها تاثیر زیاد و محوری در احساس امنیت دارند و انصافا در این دوره دست ما را گرفتند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما