شناسهٔ خبر: 54262631 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

موانع فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در استان البرز برداشته می‌شود

گروه استان‌ها- استاندار البرز از ضرورت احصای مشکلات و تلاش برای توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در این استان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبداللهی در کارگروه توسعه اقتصاد دانش بنیان استان که عصر امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: امسال طبق منویات مقام معظم رهبری به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی مزین شد.

وی ادامه داد: این شعار، راهبرد مشخصی برای تمامی مسئولان کشور محسوب می‌شود از این رو دولت سیزدهم نیز در این راستا و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به صورت برنامه محور وارد عمل شده است.

عبداللهی گفت: البرز دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان و استارت آپی است بنابراین باید برای شکوفایی آن اقدام کنیم.

وی افزود: اکنون 312 شرکت دانش بنیان در استان مستقر و فعال هستند که این امر البرز را در جایگاه چهارم کشور قرار می دهد.

استاندار البرز گفت: بر این باور هستیم که استان البرز با توجه به ظرفیت‌های بالقوه در این حوزه می تواند در جایگاه دوم کشور با پایتخت رقابت کند.

وی افزود: این کارگروه باید افق و اهداف خود را در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان ترسیم کند و در این زمینه برنامه ارائه دهد.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد که این کارگروه تخصصی، نیازهای خود در رابطه با زیرساخت‌های لازم جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از شرکت‌های فعال، اعلام کند تا تدابیر اساسی اتخاذ و دنبال شود.

وی افزود: استان البرز هاب تکنولوژی و فناوری‌های نوین کشور است بنابراین فرصت های فراوانی برای توسعه این مهم دارد چرا که در کشور شناخته شده است.

انتهای پیام/ح

نظر شما