شناسهٔ خبر: 54233607 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

اعلام زمان ثبت نام کاندیداهای انتخابات کمیته ملی المپیک

دبیر کل کمیته ملی المپیک اعلام کرد که ثبت نام از کاندیداهای انتخابات بین ۱۵ تا ۲۰ تیر آغاز می‌شود.

صاحب‌خبر -

جی پلاس، کیکاوس سعیدی در مورد اینکه با توجه به برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک در ششم شهریور، ثبت نام از کاندیداهای انتخابات از چه زمانی آغاز می‌شود، بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم که بین ۱۵ تا ۲۰ تیر ثبت نام از کاندیداها را آغاز کنیم. ۴۵ روز قبل از زمان تعیین‌شده باید ثبت نام‌ها آغاز شود. سریعا دستورالعمل را که تاییدیه مجمع را هم دارد، به IOC می‌فرستیم و تلاش می‌کنیم تا قبل از ۱۵ تیر تاییدیه IOC را هم داشته باشیم و بر اساس آن ثبت نام‌ها را انجام دهیم.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که اگر تا ۱۵ تیر تاییدیه آیین‌نامه برگزاری انتخابات از سوی IOC ارسال نشود، تکلیف ثبت نام‌ها و برگزاری انتخابات چه می‌شود، تاکید کرد: بعید می‌دانم که نتوانیم تاییدیه را بگیریم. ما با توجه به نظر مجمع پاسخ قانع‌کننده‌ای به کمیته بین‌المللی المپیک می‌دهیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا تاییدیه را بگیریم.

سعیدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در مجمع فوق‌العاده برخی از اعضای هیات اجرایی رئیس فدراسیون نیستند رای دادند و این مسئله از لحاظ قانونی مشکل ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: این مجمع مشورتی بود. از طرفی هیات اجرایی خودش می‌توانست تاریخ برگزاری انتخابات را تعیین کند اما خواست دو تاریخ را در مجمع به شور بگذارد و با مشورت مجمع، تاریخ برگزاری انتخابات را مشخص کند. بنابراین چون این مجمع مشورتی بوده مشکلی ایجاد نمی‌کند اما در مجمع انتخاباتی فقط کسانی که حق رای دارند می‌توانند رای بدهند.

او در زمان مجدد سفر دبیر کل شورای المپیک آسیا به ایران گفت: قرار است با دفتر معاونت رئیس‌جمهوری هماهنگ کنیم و هر زمان فرصت ملاقات فراهم شد به ایران بیاید. حسین المسلم اعلام کرد که مشکلی ندارد و می‌تواند هر زمان که باشد به ایران بیاید.

او درباره زمان پرداخت اولین مرحله بورسیه ورزشکاران و هفت درصد بودجه فدراسیون‌ها نیز گفت: هنوز زمان دقیق پرداخت مشخص نیست و گزارش عملکرد را از فدراسیون‌ها می‌گیریم و آن را برای المپیک سولیداریتی ارسال می‌کنیم تا بتوانیم مجوز اولین پرداخت بابت بورسیه‌ها را بگیریم.

سعیدی افزود: در مورد پرداخت بودجه فدراسیون‌ها نیز بنا داریم هفت درصد دیگر از بودجه را در خرداد پرداخت کنیم تا پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌ها در سه ماه اول سال به ۵۰ درصد برسد. البته در حال حاضر اولویت ما خرید ارز است و باید یک میلیون یورو ارز تهیه کنیم که هزینه آن ۳۰ میلیارد تومان می‌شود. ما خرید البسه و هزینه پرواز کاروان را هم داریم البته پرداخت هفت درصد به فدراسیون‌ها هم مصوبه هیات اجرایی را دارد و در دستور کار قرار دارد و به محض اینکه دریافتی از خزانه‌داری داشته باشیم، بودجه فدراسیون‌ها را پرداخت می‌کنیم.

 

نظر شما