شناسهٔ خبر: 54232647 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

توانمندسازی هسته‌های مردمی در مدرسه پیشرفت

مدیرعامل ستاد پیشرفت جامع منطقه‌ای گفت: مدرسه پیشرفت به منظور توانمندسازی هسته‌های مردمی و هسته‌های پیشرفت مناطق مختلف کشور تشکیل شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدمحسن دوباشی امشب در نخستین رویداد ملی مدرسه پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که با حضور ۳۵ گروه از سراسر کشور در مشهد برگزار شد اظهار کرد: در این رویداد ١١٠ نفر در قالب ٣۵ گروه شرکت کرده‌اند و با هم در راستای چالش‌های مرتبط با مسئله‌یابی و مسائل منطقه به رقابت می‌پردازند. 

وی افزود: مدرسه پیشرفت تلاش کرده که در مسیر خود مجموعه‌های مردمی را  برای رسیدن به نقشه پیشرفت منطقه توانمند سازد و برنامه ما در ستاد پیشرفت برای الگوی تغییر در مناطق این می‌باشد که هسته‌های پیشرفت با رسیدن به نقشه ی پیشرفت منطقه خود، زمینه تحقق حل مسائل و مطالبات مردمی را فراهم کنند. 

دوباشی همچنین بابیان این نکته که در مدرسه پیشرفت سعی کرده ایم که دو ویژگی مهم را به آن توجه کنیم، بیان کرد: اول آنکه تمام الگوهای موجود در کشور چه پیشرفت و چه توسعه را مرور کرده‌ و بر اساس یک مطالعه عمیق تئوری _میدانی برنامه ریزی و عمل می‌کنیم و دوم آنکه ما در مدرسه پیشرفت از تهران برای مردم و هسته‌ها تصمیم نمی‌گیریم و خود مجموعه‌ها تصمیم‌گیرنده هستند، ما صرفا در جهت هدایت و توانمندسازی آن‌ها کمک می‌کنیم و در موضوع سرمایه نیز اساس کار ما هدایت بودجه‌های موجود در راستای رفع نیاز  بجای سرمایه گذاری غیر هدفمند است.

مدرسه پیشرفت اولین نظام آموزشی گروه‌محور در کشور

سید محمدرضا آزمون مسئول موسسه متد عصر امروز در ادامه این همایش اظهار کرد: مدرسه پیشرفت اولین نظام آموزشی گروه محور در کشور می باشد که آموزش، توانمند سازی و ارزیابی آن بر اساس و مبنای تمرکز بر گروه و هسته‌های مردمی است. 

وی گفت: نکته جدی که در مدرسه پیشرفت به آن توجه شده این است که این مدرسه اولین نظام آموزشی گروه محور در کشور می باشد که آموزش، توانمندسازی و ارزیابی آن بر اساس و مبنای تمرکز بر گروه و هسته‌های مردمی است و اگر قرار است اتفاقی در کشور بیفتد این گروه‌ها و هسته‌ها هستند که این اتفاق را رقم خواهند زد. 

وی از رقابتی بودن این  دوره در مشهد مقدس خبرداد و اضافه کرد: این رویداد ناظر بر الگوی مسئله‌یابی و حل مسئله می‌باشد و همچنین در این دوره چالش‌های متعددی وجود دارد که ۴ استاد مشاور و مربی در طول دوره همراه گروه‌ها هستند.

اولین رویداد ملی مدرسه پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)که با حضور ٣۵ گروه از سراسر کشور در اردوگاه فرهنگی آموزشی امام رضا علیه‌السلام مشهد مقدس با هدف حل مسائل و چالش‌ها و مطالبات مردمی در مناطق مختلف کشور در حال برگزاری است.

هسته‌های مردمی از تاریخ سوم الی ششم خرداد ماه در این اردوگاه به حل مسائل و چالش‌های موجود در منطقه می‌پردازند و در این زمینه با هم رقابت می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما