شناسهٔ خبر: 54231901 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: موج | لینک خبر

تغییر عملکرد دوربین‌های نظارتی شهر قم در سال ۱۴۰۱

مدیر مرکز کنترل هوشمند ترافیک شهرداری قم از تغییر عملکرد دوربین‌های نظارتی شهر قم در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری موج قم، وحید برزو با تأکید بر اهمیت نظارت بر نظم‌بخشی به ترافیک در سطح شهر اظهار داشت: اعمال قانون توسط دوربین‌ها در سطح شهر در ایجاد نظم ترافیکی و تغییر رفتارهای ترافیکی شهروندان بسیار مؤثر است.

وی از تغییر عملکرد دوربین‌های نظارتی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: برخی دوربین‌های نظارتی سطح شهر در سال ۱۴۰۱ با کمک هوش مصنوعی و نرم‌افزار می‌توانند برای تخلفات ترافیکی اعمال قانون کرده و جریمه صادر کنند.

مدیر مرکز کنترل هوشمند ترافیک شهرداری قم نحوه عملکرد دوربین‌های نظارتی را با کمک هوش مصنوعی تشریح کرد و گفت: با کمک این هوش مصنوعی می‌توانیم علاوه بر ثبت تخلفات، برای شناسایی رویدادها نیز از آن استفاده کرد و به داده و اطلاعات دقیقی نسبت به جریان ترافیکی سطح شهر دست پیدا کنیم.

وی با یادآوری تأثیر دوربین‌های ثبت تخلف در سطح شهر تصریح کرد: در هر خیابان یا معبری که از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف استفاده می‌کنیم آمار تصادفات منجر به جرح و یا خدای‌نکرده فوت به‌شدت کاهش پیدا کرده و این نشان می‌دهد تنها با نظارت دقیق و اعمال قانون به‌موقع می‌توانیم شاهد تغییر رفتار ترافیکی شهروندان در کمترین زمان باشیم.

نظر شما