شناسهٔ خبر: 54186163 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

20 هزار منزل فلسطینی در قدس اشغالی در معرض خطر تخریب قرار دارد

وزیر امور قدس فلسطین گفت که بیش از 20 هزار واحد مسکونی در قدس اشغالی، در خطر تخریب از سوی شهرداری اسرائیلی قدس قرار دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، فادی الهدمی وزیر امور قدس در دولت تشکیلات خودگردان فلسطین امروز یکشنبه نسبت به افزایش تلاش رژیم موقت صهیونیستی برای پاکسازی نژادی در شهر قدس اشغالی هشدار داد.

پایگاه خبری «امد» به نقل ازالهدمی گزارش داد، بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی در قدس اشغالی، در خطر تخریب از سوی شهرداری اسرائیلی قدس قرار دارد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی طی دو سال گذشته، ۵۰۰ واحد مسکونی را در استان قدس تخریب کرده است، گفت که شهرداری اسرائیلی از آغاز سال گذشته، سیاست اجبار شهروندان فلسطینی برای تخریب منازلشان را در پیش گرفته است.

این وزیر فلسطینی با اشاره به اینکه فعالیتهای صهیونیستها برای شهرکسازی در قدس اشغالی افزایش یافته است، این اقدامات را در راستای طرح این رژیم موسوم به «قدس بزرگ» دانست.

الهدمی تصریح کرد، اخیرا چندین طرح و قانون اشغالگرانه خطرناک تصویب شده است که هدف از آن، یهودی‌سازی شهر قدس و تغییر وجهه فلسطینی آن است.

وی با تأکید بر اینکه جنایات صهیونیستها در شهر قدس، بدون هیچ بازخواستی همچنان ادامه دارد، خاطر نشان کرد، هتک حرمت به مسجدالاقصی، یک جنایتی است که با حقوق بین الملل منافات دارد.

این در حالی است که کمیته شهرک سازی رژیم صهیونیستی اخیرا  با ساخت حدود ۴۵۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری اشغالی موافقت کرد.

انتهای پیام/.

نظر شما