شناسهٔ خبر: 54163304 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه:

اردوگاه آموزشی نظامیان اوکراین تخریب شد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور یک اردوگاه آموزشی نیروهای ویژه ارتش اوکراین را در منطقه اودسا تخریب کردند و ۲۷۰ ملی‌گرای اوکراینی کشته شدند.

صاحب‌خبر -

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) گزارشی از عملیات نظامی ارتش این کشور در اوکراین در 24 ساعت گذشته ارائه کرد و گفت که واحد توپخانه و موشک ارتش روسیه یک اردوگاه آموزشی نیروهای ویژه ارتش اوکراین در نزدیکی دریاچه «ساسیک« در منطقه «اودسا» و 43 واحد توپخانه و خمپاره‌ را هدف قرار داده و تخریب کردند.

به گزارش فارس و به نقل از خبرگزاری روسی تاس، سخنگوی وزارت دفاع روسیه تصریح کرد: «نیروهای واحد توپخانه و موشک روسیه، 77مرکز فرماندهی، 602 مرکز تجمع نیروی انسانی و تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین از جمله یک اردوگاه آموزشی نیروهای عملیات ویژه نیروهای مسلح اوکراین را با پرسنل نظامی در نزدیکی دریاچه ساسیک در منطقه اودسا هدف قرار دادند و 43 واحد توپخانه و خمپاره‌ را نیز تخریب کردند و همچنین دو سکوی پرتاب راکت انداز چندگانه گراد، 10 انگار مهمات و یکسامانه دفاع هوایی بوک-ام 1را در نزدیکی مایاکی خارکیف تخریب کردند».

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه در منطقه اودسا دو تأسیسات انبار سوخت برای تجهیزات ملی‌گرایان اوکراین را نیز تخریب کردند و واحد هوا-فضا و عملیاتی-تاکتیکی فدراسیون روسیه، چهار مرکز فرماندهی و 47 منطقه تجمع نیروهای مسلح اوکراین را هدف قرار دادند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرده است که نیروهای مسلح روسیه مجموعه‌ بزرگی از تسلیحات و تجهیزات نظامی آمریکا و اروپا که به ارتش اوکراین عرضه شده بود را با موشک‌های کالیبر منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرده است که سامانه‌های دفاع هوایی روسیه، یک فروند جنگنده سوخو-25 روسیه را نیز در منطقه «خرسون» ساقط کردند و 14 پهپاد نیروهای مسلح اوکراین را نیز سرنگون کردند.

ایگور کوناشنکوف همچنین اعلام کرده است که در نتیجه حملات هوایی ارتش روسیه در 24 ساعت گذشته، بیش از 270 ملی‌ گرای اوکراینی کشته و 52 واحد تجهیزات نظامی اوکراین از کار افتادند.

نظر شما