شناسهٔ خبر: 54144272 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

وقتی انتظار ۳۱ ساله مردم کردستان به سر آمد؛

همایش سیزدهمین سالروز حضور مقام معظم رهبری در شهرستان سقز چگونه گذشت؟

همایش گرامیداشت سیزدهمین سالروز تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به شهرستان سقز در حالی برگزار شد که بازخوانی این سفر و توجه دولت سیزدهم به استان کردستان مورد تأکید قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، همایش گرامیداشت سیزدهمین سالروز تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به شهرستان سقز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی جعفرنژاد نماینده ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در همایش گرامیداشت سیزدهمین سالروز تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به شهرستان سقر گفت: دشمن طوری برنامه‌ریزی و توطئه‌چینی می‌کند که استان کردستان جزء ایران نیست در حالی که رهبر معظم انقلاب با ۱۰ روز حضور در استان و مزین‌کردن کردستان به عنوان‌هایی مانند فرهنگی بودن، سرزمین مجاهدت‌های خاموش به واسطه شهادت مظلومانه شهدا، اهمیت این استان را متذکر فرمودند و امروز مردم بعد از ۱۳ سال از آن سفر، این ایام را با بزرگ داشته و تجدید خاطره می‌کنند.

وی با بیان اینکه، دشمن از همان اوایل انقلاب، تحمل نظام اسلامی را نداشت، بیان کرد: تجزیه قسمت‌هایی از کشور ازجمله کردستان، هشت سال جنگ دفاع مقدس و جنگ رسانه‌ای علیه کشورمان بخشی از دسیسه‌هاست.

همایش سیزدهمین سالروز حضور مقام معظم رهبری در شهرستان سقز چگونه گذشت؟

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با عنوان اینکه نباید حرف رسانه‌های خودفروخته را باور کنیم، افزود: به‌رغم میل جبهه استکبار، کشور پیشرفت‌های خوبی داشته است و باید با همراهی با برنامه‌های دولت ازجمله ارز ترجیحی و جراحی اقتصادی به آنچه رهبر معظم انقلاب فرمودند که باید به مطلوب برسیم برای رسیدن به مطلوب نظام اسلامی تلاش کنیم.

امید؛ شاه‌کلید حل تمام مشکلات

وی با بیان اینکه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در بیانه گام دوم، شاه‌کلید حل تمام مشکلات، امید است، اظهار کرد: دولت اقدمات خوبی انجام داده است. چهار مقدمه؛ انقلاب اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و نظام اسلامی برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی نیاز است، امروز در ایران اسلامی، دولت انقلابی سرکار آمده است و دولت اسلامی به معنای کامل کلمه، مستقر خواهد شد.

جعفرنژاد با عنوان اینکه، دولت در مسیری حرکت می‌کند که مورد تأیید و حمایت رهبری است، اضافه کرد: واکسیناسیون عمومی، پرداخت بخشی از بدهی‌های بزرگ به بانک مرکزی، سازماندهی قانون مالیات، اقدامات در سواحل کشور برای برچیدن ویلاهای رانت خواران و منفعت‌طلبان، محاکمه افراد رانت‌خوار، تلاش برای رتبه‌بندی معلمان و سند تحول اقتصادی، بخشی از اقدامات دولت سیزدهم بوده است.

سرپرست فرمانداری سقز نیز اظهار کرد: باید همه ما مدیران و مسئولان، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و اقشار مردم، بیانات و منویات مقام معظم رهبری را به عنوان نقشه راه در تمام جهت‌گیری‌ها، تصمیم‌گیری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های پیش رو، مدنظر قرار داده و در این مسیر حرکت کنیم.

همایش سیزدهمین سالروز حضور مقام معظم رهبری در شهرستان سقز چگونه گذشت؟

جعفر توان افزود: همایش گرامیداشت سیزدهمین سالروز تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به شهرستان سقز، دارای خصوصیات استثنایی و منحصربه‌فردی است؛ زیرا اردیبهشت ۸۸ انتظار ۳۱ ساله مردم استان کردستان به سر آمد و مرزداران غیور در ۲۲ گولان و در سقز در ۲۹ همان ماه با خلق حماسه‌ای ماندگار به استقبال رهبر شتافتند و این روز برای همیشه در تاریخ جمهوری اسلامی جاودانه شد.

وی بیان کرد: در تاریخ هر ملت و کشوری، مقاطعی وجود دارد که متمایز است و به عنوان نقطه عطف به شمار می‌آید، روزها و شبهایی که خود تاریخند و تاریخ‌ساز، هویتند و هویت‌ساز و تاریخ سقز نیز چنین است. شهری که باستانی‌ترین و کهن‌ترین آثار تمدن و فرهنگ را بین شهرهای استان به خود اختصاص داده و از این رهگذر همواره دورنمایی از حوادث بزرگ و کوچک را با خود دارد.

توان اظهار کرد: آفتابی‌ترین روز تاریخ شهر سقز، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۸ به عنوان سند افتخار و اقتدار و نمایش ولایتمداری مردمی در اذهان باقی خواهد ماند.

وی آثار سفر مقام معظم رهبری را شامل؛ تغییر دیدگاه امنیتی و منفی به کردستان، تغییر نگاه از امنیتی به فرهنگی و شکل‌گیری نگاه جدید مبتنی بر توانمندی و ظرفیت فرهنگی و هنری و نخبگانی و زمینه‌ساز معرفی بخشی از ظرفیت‌های نهفته و مغفول‌مانده فرهنگ، هنر و ادبیات استان کردستان دانست.

این مسئول افزود: معظم‌له، نخستین مدال افتخار را به کردستان دادند و فرمودند کردستان سرزمین فداکاری‌های بزرگ است.

وی با اشاره به این فرمایش رهبر که مردم سقز در انقلاب اسلامی نمره قبولی گرفته‌اند، فرمایش ایشان را تکرار کرد و گفت: مردم سقز در حساس‌ترین نقاط و مراکز امتحان‌های دشوار را به‌خوبی از سر گذراندند و نمره قبولی گرفته‌اند.

نیازمند بازخوانی سفر مقام معظم رهبری هستیم

سرپرست فرمانداری سقز اظهار کرد: ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۸۸ یادآور خاطره افتخارآمیز سفر پرخیر و برکت و تاریخی مقام عظمای ولایت به استان فرهنگی کردستان و شهر سقز است و امیدواریم که در سایه نگاه بلند ارزشمند دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور نسبت به استان کردستان در این دوره شاهد پیشرفت و تعالی در تمام حوزه‌ها به‌ویژه فرهنگ و هنر باشیم.

همایش سیزدهمین سالروز حضور مقام معظم رهبری در شهرستان سقز چگونه گذشت؟

به گزارش آنا در همایش گرامیداشت سیزدهمین سالروز تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به شهرستان سقز از خانواده شهید علی سعیدزاده که چهار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند،حاج عمر صالح‌زاده از جانبازان و فرزندان شهدا تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/

نظر شما