شناسهٔ خبر: 54141846 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

دهنوی در گفتگو با مهر:

دولت روحانی جرأت جراحی اقتصادی نداشت/ از اقدام دولت حمایت می‌کنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سابق جرأت جراحی اقتصادی را نداشت، اما الان دولت سیزدهم با شجاعت به این موضوع ورود کرده است و مجلس هم از این اقدام دولت حمایت می کند.

صاحب‌خبر -

سید محسن دهنوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدام دولت سیزدهم مبنی بر عادلانه کردن نظام توزیع یارانه‌ها، اظهار داشت: سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اشتباه‌ترین و غلط‌ترین تصمیم اقتصادی کشور طی دو دهه گذشته است.

وی بیان کرد: نتیجه آن سیاست غلط این شد که ده‌ها میلیارد دلار از سرمایه‌های مردم ما به صورت رانت نصیب برخی از افراد شد. بسیاری از افراد با استفاده از این رانت و فساد مرفه شدند و به تعبیری بار خودشان را بستند.

عضو هیئت رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که بار خودشان را با ارز ۴۲۰۰ تومانی بستند، الان حق ندارند به سیاست جدید اقتصادی دولت برای عادلانه کردن نظام توزیع یارانه‌ها انتقاد کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن وضعیت یعنی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی دیگر نمی‌توانست ادامه پیدا کند و دولت سیزدهم جرأت و شجاعت به خرج داد تا تصمیم اشتباه دولت سابق را اصلاح کند.

دهنوی اظهار داشت: البته اگر اجرای طرح جدید اقتصادی دولت سیزدهم نواقصی داشته باشد، ما به دولت تذکر می‌دهیم که ایرادات را برطرف کند و نظارت می‌کنیم که این طرح به درستی اجرا شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصل تصمیم دولت برای جراحی اقتصادی حتماً درست است و مجلس شورای اسلامی از آن حمایت می‌کند. دولت سیزدهم در حال جبران اشتباهات دولت گذشته و دولت روحانی وضعیت کشور را به اینجا رسانده است.

وی با بیان اینکه دولت روحانی باعث بیماری اقتصادی شد و کشور نیاز به جراحی اقتصادی دارد، گفت: دولت سابق جرأت و جسارت لازم برای جراحی اقتصادی نداشت، اما الان دولت سیزدهم با شجاعت به این موضوع ورود کرده است و مجلس هم از این اقدام دولت حمایت می‌کند.

نظر شما