شناسهٔ خبر: 54033697 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

رشد ۱۲۵ درصدی تحویل نفت کوره روسیه به امارات

واردات نفت کوره از روسیه به فجیره امارات متحده عربی در ماه مه رشد چشمگیری پیدا کرده و به حدود ۲.۵ میلیون بشکه می‌رسد که نشان دهنده تغییر مقصد صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه از اروپا به شرق است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، اطلاعات شرکت تحلیل نفت ورتکسا نشان داد واردات نفت کوره از روسیه به فجیره در ماه مه حدود ۱۲۵ درصد نسبت به سطح آوریل رشد می‌کند و حدود ۲۴ درصد بالاتر از رکورد نوامبر سال ۲۰۲۱ است.

صادرات نفت کوره روسیه از بنادر تامان و نووراسییسک دریای سیاه به فیجیره نسبتا متداول است اما صادرات از بالتیک به ندرت مشاهده می‌شود و جریان صادرات از آن در آوریل و مه رشد چشمگیری پیدا کرده است.

یک معامله‌گر گفت: این حجم فزاینده عمدتا به محل بانکرینگ در فجیره می‌رود که سومین هاب بزرگ بانکرینگ جهان پس از سنگاپور و روتردام است.

تجارت نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه با تحریم خودخواسته خریداران غربی در واکنش به جنگ در اوکراین، دشوارتر شده است. شرکت‌های بزرگ شامل شل، بریتیش پترولیوم و توتال انرژیز اعلام کرده‌اند خرید نفت و فرآورده‌های نفتی از مبدا روسیه را متوقف کرده‌اند.

شرکت‌های بازرگانی بزرگ جهان سرگرم برنامه‌ریزی برای کاهش خرید نفت و سوخت از شرکت‌های نفتی تحت کنترل دولت روسیه از ۱۵ مه هستند تا از نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه اجتناب کنند.

بر اساس گزارش رویترز، نفت کوره محصول جانبی پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌هایی مانند سوخت‌های جاده‌ای است و به عنوان سوخت کشتیرانی، در تولید نیرو یا به عنوان خوراک توسط بعضی از واحدهای پالایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

نظر شما