شناسهٔ خبر: 52245103 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

تاخت و تاز اومیکرون در کشور با افزایش شدید شهر‌های قرمز و نارنجی در ۴۸ ساعت

شمار شهر‌های زرد هم از ۱۱۴ به ۲۱۷ شهرستان افزایش یافته و به همین تناسب از شمار شهر‌های آبی به شدت کاسته شده و از ۳۲۵ به ۱۸۱ شهرستان رسیده است. تغییراتی که حکایت از گسترش خطر کرونا در کشورمان، آن هم با سرعت بسیار زیاد دارد. موج ششم کرونا که با شیوع سویه اومیکرون در کشورمان آغاز شده و سرعت پیشرفتش را در تغییرات نقشه هم می‌توان دید.

صاحب‌خبر -

تابناک اجتماعی

نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشورمان به فاصله دو روز، بار دیگر بروز شد تا شمار شهر‌های قرمز و نارنجی افزایش یافته و سهم رنگ آبی در آن کمتر شود.

به گزارش «تابناک»، با دومین بروزرسانی نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشورمان در هفته جاری، شمار شهر‌های قرمز از یک به ۷ افزایش یافت و جز اردکان در استان یزد که دو روز پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته بود، سه شهرستان‌ها دیگر در این استان، ابرکوه، خاتم و مهریز و همچنین کاشان (استان اصفهان)، فردوس (استان خراسان جنوبی) و قم (استان قم) هم در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

البته وخامت اوضاع کرونایی کشورمان منحصر به این شهرستان‌ها نیست و در نقشه جدید کرونایی شمار شهر‌های نارنجی هم با افزایش چشمگیر از ۸ به ۴۳ شهرستان افزایش یافته است و تقریبا مناطق پرشماری در بخش مرکزی و جنوبی کشورمان در وضعیت وخیم کرونایی قرار گرفته‌اند و با تدوام وضعیت فعلی، ممکن است به سرعت در بحرانی‌ترین شرایط یعنی وضعیت قرمز قرار گیرند.
 
روند تغییرات نقشه رنگ‌بندی کرونایی در کشورمان در دو ماه اخیر؛ سومین نسخه نقشه در هفته جاری در حالی منتشر می‌شود که انتشار نقشه به مدت یک ماه متوقف شده بود.
روند تغییرات نقشه رنگ‌بندی کرونایی در کشورمان در دو ماه اخیر؛ سومین نسخه نقشه در هفته جاری در حالی منتشر می‌شود که انتشار نقشه به مدت یک ماه متوقف شده بود.
 
شهرستان های اصفهان (اصفهان)، بوشهر، تنگستان، دشتستان، گناوه (بوشهر)، پاکدشت، تهران، دماوند، ری، شمیرانات، فیروزکوه، قرچک، ملارد، ورامین (تهران)، سامان (چهارمحال و بختیاری)، بینالود، تربت حیدریه، مشهد (خراسان رضوی)، ایرانشهر (سیستان و بلوچستان)، شیراز، کوار، گراش (فارس)، انار، جیرفت، رفسنجان، زرند، سیرجان، کرمان (کرمان)، لاهیجان (گیلان)، خرم آباد (لرستان)، رامسر، سوادکوه (مازندران)، اراک، ساوه (مرکزی)، بستک، بندر لنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک (هرمزگان)، بهاباد، تفت، میبد، یزد (یزد) در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.
 
افزون بر این، شمار شهر‌های زرد هم از ۱۱۴ به ۲۱۷ شهرستان افزایش یافته و به همین تناسب از شمار شهر‌های آبی به شدت کاسته شده و از ۳۲۵ به ۱۸۱ شهرستان رسیده است. تغییراتی که حکایت از گسترش خطر کرونا در کشورمان، آن هم با سرعت بسیار زیاد دارد. موج ششم کرونا که با شیوع سویه اومیکرون در کشورمان آغاز شده و سرعت پیشرفتش را در تغییرات نقشه هم می‌توان دید.
 
فهرست شهر‌های قرمز به این شرح است؛
 
ردیف استان شهرستان وضعیت
1 اصفهان کاشان
قرمز
2 خراسان جنوبی فردوس
قرمز
3 قم قم قرمز
4 یزد ابرکوه
قرمز
5 یزد اردکان قرمز
6 یزد خاتم قرمز
7 یزد مهریز
قرمز

 

 

تابناک اجتماعی

نظر شما