شناسهٔ خبر: 52244402 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

افزایش ۴۱ درصدی قیمت خانه‌های لوکس در دبی

با بهبود اقتصادی پس از رکود ناشی از همه گیری کرونا و افزایش فروش مسکن، قیمت خانه‌های لوکس در شهر دبی امارات طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سه ماهه قبل از آن، ۴۱ درصد افزایش یافت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، قیمت خانه‌های لوکس در شهر دبی امارات طی سه ماهه چهارم سال 2021 در مقایسه با سه ماهه قبل از آن، 41 درصد افزایش یافت.

میانگین قیمت این املاک به 4.6 میلیون درهم (1.25 میلیون دلار) رسیده است چرا که فروش مسکن با بهبود اقتصادی پس از رکود ناشی از همه گیری کرونا افزایش یافته است.

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت املاک لاکس‌هبیتت سادبیزLuxhabitat Sotheby’s  که با داده‌های اداره زمین دبی صورت گرفته است، بازار اصلی مسکن امارات افزایش 5.27 درصدی در تعداد فروش خانه را ثبت کرد که ارزش معاملات آن 17.07 میلیارد درهم بود.

در مجموع 5205 آپارتمان و 552 ویلا در طول این دوره سه ماهه به فروش رسیده است.

به گفته شرکت املاک لاکس‌هبیتت، گران‌ترین معامله ملک فروخته شده در این شهر مربوط به یک عمارت در جزیره خلیج جمیرا بود که به قیمت 121 میلیون درهم به فروش رسید. این معامله توسط همین شرکت صورت گرفت.

در این گزارش آمده است که سه منطقه اول دارای بیشترین حجم فروش خانه های لوکس شامل پالم جمیرا با 3.4 میلیارد درهم، مرکز شهر دبی با 3.2 میلیارد درهم و منطقه بیزینس بی با 2.5 میلیارد درهم بودند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما