شناسهٔ خبر: 52195068 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: شفاف | لینک خبر

وزیر علوم: تصمیمات دانشگاه‌ها در جذب اعضای هیئت علمی را سیاسی نکنیم

وزیر علوم با بیان "تصمیمات دانشگاه‌ها در خصوص جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان را سیاسی نکنید"، گفت: اجازه دهیم دانشگاه‌ها استقلال خاص خود را داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش شفاف، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حاشیه سیزدهمین نشست سراسری معاونان بین‌الملل دانشگاه‌ها که در وزارت علوم برگزار شد، درباره تعارض در دو مصوبه کنکور و نامه به معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری گفت: این مسئله امروز در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سخنگوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی در خصوص اینکه آیا حکم معاون حقوقی رئیس‌جمهور رد شده است، گفت: حکم مذکور نیز در جلسه امشب بررسی و جمع‌بندی می‌شود و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

وزیر علوم درباره موضع وزارت علوم در خصوص اخراج اساتید گفت: روند جذب اعضای هیئت علمی، تبدیل وضعیت آنها و ارتقای علمی اساتید، روش علمی و سیستماتیکی است که در هر دانشگاهی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به‌نظر من در بحث استقلال دانشگاه‌ها شاید درست نباشد در این خصوص ورود پیدا کرد، هر دانشگاهی استقلال خود را دارد و سیستم اداری و انتظامی خود را دارد و ما باید به استقلال دانشگاه‌ها احترام بگزاریم، اگر موردی باشد، آن مورد توسط خود ذی‌نفع مورد بازبینی قرار می‌گیرد. خواهش من این است که موارد مربوط به دانشگاه‌ها را سیاسی نکنیم. هر دانشگاه استقلال خاص خود را دارد و مسیر خود را پیش می‌رود و کاملاً بر اساس قوانین و مقررات جاری و ساری تصمیم‌گیری می‌کند.

زلفی‌گل تأکید کرد: در دانشگاه‌های ما تصمیمات سیاسی گرفته نخواهد شد و ما سعی می‌کنیم این موارد را سیاسی نکنیم. اجازه دهیم دانشگاه‌ها استقلال خاص خود را داشته باشند و تصمیمات دانشگاه‌ها در خصوص جذب اعضای هیئت علمی و دانشجویان را سیاسی نکنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما