شناسهٔ خبر: 52108546 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

امام جمعه زاهدان:

تربیت فرزندان از تولید هر محصول و مدیریت منزل از اداره هر کارخانه‌ای بالاتر است

امام جمعه زاهدان ادامه گفت: حضرت زهرا(س) همواره پدر را همراهی می‌کرد و هشت سال بعد از تولد ایشان پیامبر اکرم(ص) به مدینه هجرت کردند و ایشان مونس و غمخوار پدر بودند. آیت الله محامی با اشاره به نقش مهم زن در جامعه افزود: مادری و تربیت درست فرزندان از تولید هر محصول و مدیریت منزل از اداره هر کارخانه‌ای بالاتر است.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، آیت الله مصطفی محامی در خطبه های این هفته نمازجمعه زاهدان افزود: کار جهادی، تلاش شبانه روزی، رفع مشکلات اقتصادی و تامین نیازمندیهای عمومی مردم، مطالبات مهم ملت از دولت است.

امام جمعه زاهدان در ادامه گفت: از دولت‌مردان انتظار می‌رود برای حل مشکلات اقتصادی مردم بیشتر تلاش و با تکیه بر توان داخلی از ظرفیت‌هایی که در کشور داریم استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه حضرت زهرا(س) نمونه بارز یک انسان کامل بود خاطر نشان کرد: این حضرت دارای یک شخصیت جامع و یک رشد متوازن بود.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: حضرت زهرا(س) همواره پدر را همراهی می‌کرد و هشت سال بعد از تولد ایشان پیامبر اکرم(ص) به مدینه هجرت کردند و ایشان مونس و غمخوار پدر بودند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) در کنار اینکه همسر و مادر خوبی بودند کارهای خانه را به تنهایی انجام می دادند.

آیت الله محامی با اشاره به نقش مهم زن در جامعه افزود: مادری و تربیت درست فرزندان از تولید هر محصول و مدیریت منزل از اداره هر کارخانه‌ای بالاتر است.

وی بیان کرد: رعایت تقوای الهی مایه شخصیت و قدرت انسان در مقابل شیاطین است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: همه جوانان باید توجه داشته باشند که با پشتکار و توکل به خداوند می‌توانند مدارج عالیه را طی کند و در آینده شخصیت‌های بزرگی شوند و تاثیر گذار باشد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بسیاری از شخصیت های بزرگ فرهنگی، سیاسی و علمی دنیا در همین خانواده های محروم و با همین امکانات کم رشد کردند.

وی بیان کرد: باید همواره خدا را در نظر گیریم و تا آنجا که می توانیم به مردم خدمت کنیم و اگر مسوولان ما به سخنان امامین انقلاب گوش فرا می‌دادند اوضاع جامعه این‌گونه نبود.

برچسب‌ها:

نظر شما