شناسهٔ خبر: 52108051 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

وزیر بهداشت:

فردا درباره محدودیت‌های تازه کرونا تصمیم می‌گیریم

وزیر بهداشت گفت: اجرای محدودیت‌های جدید برای پیشگیری از شیوع کرونا به تصمیم ستاد ملی پیشگیری از کرونا بستگی دارد از این رو فردا اطلاعات شیوع ویروس اومیکرون به ستاد ملی پیشگیری از کرونا اعلام و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایمنا، بهرام عین‌اللهی ظهر امروز در حاشیه همایش رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در شهر مشهد و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اجرای محدودیت‌های جدید برای پیشگیری از شیوع کرونا به تصمیم ستاد ملی پیشگیری از کرونا بستگی دارد از این رو فردا اطلاعات شیوع ویروس اومیکرون به ستاد ملی پیشگیری از کرونا اعلام و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی درباره تأثیر طب ایرانی در جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹، افزود: توجه به طب ایرانی بسیار مورد تاکید است و باید به داشته‌های خود توجه بیشتری داشته باشیم، طب ایرانی قدمت تاریخی خوبی دارد اما متأسفانه از بین رفته است ولی در برخی کشورهای مجاور نظیر هند از طب ایرانی استفاده می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره مبارزه با فساد در وزارت بهداشت، گفت: نظارت و بازرسی امروزه با سیستم‌های پیشرفته آی. تی و استارتاپ‌ها قابل انجام است. برای بازرسی و نظارت از امکانات پیشرفته‌ای استفاده خواهیم کرد و اجازه سوءاستفاده و فساد را به افراد نخواهیم داد.

وی افزود: پیشگیری و مبارزه با فساد در همه ارکان به ویژه در موضوع امضاهای طلایی با استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای پیشرفته عملیاتی می‌شود.

عین‌اللهی گفت: اجرای محدودیت‌های هوشمند برای پیشگیری از شیوع اومیکرون ضروری است و تزریق دُز سوم واکسن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز همچنان مورد تاکید است.

منبع: خبرآنلاین

نظر شما