شناسهٔ خبر: 52107524 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

نهمین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها در دانشگاه امیرکبیر

نهمین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن ریاضی ایران برگزار می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نهمین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن ریاضی ایران ۷ و ۸ بهمن‌ماه در این دانشگاه برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، در صورت علاقه‌مندی نویسندگان، مقالات منتخب ارائه شده در سمینار، پس از طی مراحل داوری به یکی از نشریات زیر برای انتشار ارسال می‌گردد؛

Journal of Wavelets and Linear Algebra

AUT Journal of Mathematics and Computing

گفتنی است، آنالیز هارمونیک سهم قابل توجهی در علاقه‌مندی پژوهشی بسیاری از اعضای هیئت علمی و دانشجویان دکترای ریاضی کشور داشته و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در این زمینه نیز توسط ریاضی‌دانان ایرانی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است، این زمینه تخصصی، نه تنها رده‌های متعددی از عناوین موضوعی ریاضی را پوشش داده و با رده‌های بسیار دیگر مرتبط است، بلکه در طیف وسیع و متنوعی از علوم به طرز معناداری کاربرد دارد. لذا ضرورت ایجاد بستر مناسب به‌منظور تبادل نظر و همراهی جمعی از صاحب‌نظران در آنالیز هارمونیک مجرد و کاربردی، منجر به پیشنهاد برگزاری سالانه در این زمینه شد. این پیشنهاد با تصویب انجمن ریاضی ایران مواجه گردید تا تحقق این رخداد علمی از آغاز دهه جاری، راه را برای ارتقای کمی و کیفی جایگاه ایران به عنوان یک مرجع بین‌المللی در زمینه آنالیز هارمونیک و کاربردها هموار کند.

نهمین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها در دانشگاه امیرکبیر

انتهای پیام/۱۰۴/

نظر شما