شناسهٔ خبر: 52107251 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تظاهرات گسترده مردم یمن در محکومیت جنایت‌ جدید ائتلاف سعودی + فیلم

هزاران نفر از مردم یمن در شهرهای مختلف این کشور در پی حمله هوایی ائتلاف عربستان سعودی به صعده که بیش از ۶۰ شهید و ده‌ها زخمی به‌جای گذاشت، دست به تظاهرات ضد سعودی زدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنایت ائتلاف عربستان سعودی در شمال یمن خون شهروندان این کشور را به جوش آورد و هزاران یمنی‌ امروز جمعه با برگزاری تظاهرات ضد سعودی، این جنایت‌ را شدیداً محکوم کردند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی صبح امروز جمعه زندان مرکزی صعده (واقع در شمال غرب یمن) را به‌بهانه اینکه مرکز نظامی است، هدف قرار دادند که در پی این حملات، تا این لحظه بیش از 60 نفر شهید شده‌اند و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند. تلاش‌ها برای آواربرداری و نجات افراد زنده زیر آوار همچنان ادامه دارد.

شبکه المسیره یمن با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تظاهرات خودجوش مردم این کشور در شهرهایی مانند صنعاء، پایتخت، گزارش داد که تظاهرات مشابهی در شهرهای دیگر یمن نیز در حال برگزاری است.

 

کشور یمن , عربستان سعودی ,

 

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، علیه ائتلاف متجاوز به یمن و کشورهای عضو این ائتلاف به‌ویژه عربستان سعودی و امارات شعار داده جنایت‌های این کشورها و حامیان آن‌ها به‌ویژه آمریکا را محکوم کردند. معترضان یمنی همچنین خواستار لغو محاصره یمن شدند.

سازمان حقوق بشر و صلح «انسان» یمن نیز در بیانیه‌ای حمله ائتلاف سعودی به مناطق مسکونی و غیرنظامیان را نقض گسترده حقوق بشر و جنایت جنگی دانست و این جنایت‌های طی چند ساعت اخیر را نشانه سکوت جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی در برابر این جنایت‌ها برشمرد.

در این بیانیه آمده است: «معیارهای دوگانه در برابر نقض حقوق بشر در جهان، این کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی دفاع از حقوق بشر را رسوا می‌کند. سازمان حقوق بشر یمن از جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهد مواضع آشکاری در برابر این جنایت‌ها اتخاذ کنند.»

کشور یمن , عربستان سعودی , کشور یمن , عربستان سعودی , کشور یمن , عربستان سعودی ,

 

انتهای پیام/+

نظر شما