شناسهٔ خبر: 52038648 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

کولیوند خبرداد:

همکاری مجلس برای بروزرسانی ناوگان امدادی هلال‌احمر

تهران -ایرنا- رئیس جمعیت هلال‌احمر در دیدارهای جداگانه با نمایندگان مردم شهرهای اراک، رشت، تویسرکان و نایین در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تامین و افزایش اعتبارات هلال‌احمر با توجه به گستردگی وظایف این جمعیت و همچنین کمک مجلس برای بهبود وضعیت معیشت و استخدام امدادگران تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال‌احمر؛ پیرحسین کولیوند شامگاه دوشنبه در دیدارهای جداگانه با کریمی نماینده مردم اراک، کوچکی نژاد نماینده مردم رشت، مفتح نماینده مردم تویسرکان و آزاد نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی، گفت‌وگو کرد.

کولیوند در این دیدارها به وضعیت بودجه هلال‌احمر با توجه به وظایف گسترده حاکمیتی این جمعیت ازجمله پوشش حوادث و بحران‌هایی همچون سیل، زلزله، تصادفات جاده‌ای و ... در کشور اشاره و تاکید کرد: جمعیت هلال‌احمر با توجه به وظایف ذاتی که برعهده دارد باید همیشه آماده خدمت در حوادث و بحران‌ها باشد در حالی که اعتبارات فعلی هلال‌احمر، پاسخگوی این نیاز نیست.  

وی افزود: ناوگان و تجهیزات هلال‌احمر از سال ۹۲ به‌روزرسانی نشده و بعضا خودروهای امدادی از رده خارج هستند. برخی آمبولانس‌های هلال‌احمر بالای ۲۰ سال کار کرده‌اند و نیاز به خرید و به‌روزرسانی تجهیزات داریم. پنج بالگرد هلال‌احمر نیز زمین‌گیر شده که تنها برای اورهال این بالگردها به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.  

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: وضعیت معیشت و استخدام امدادگران جمعیت هلال‌احمر نیز همچون بودجه، تجهیزات و اقلام اضطراری امدادی برای پوشش حوادث و بحران‌ها با مشکلات فراوانی مواجه است که از طرق مختلف، پیگیر بهبود وضعیت معیشت و استخدام امدادگران هستیم. از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم انتظار داریم برای رفع این مشکلات در بزرگترین نهاد امدادی کشور، نگاه و توجه ویژه‌ای داشته باشند.

کولیوند گفت: هلال‌احمر ۱۶ پیشنهاد به نمایندگان مجلس تقدیم کرده‌ که امیدواریم با توجه به وقوع حوادث متنوع در کشور، وظایف هلال‌احمر و همچنین شرایط کار و استخدام امدادگران، این پیشنهادها در افزایش سهم اعتبارات این جمعیت در بودجه ۱۴۰۱ کارساز باشد.

گفتنی است در این دیدارهای جداگانه، آمایش سرزمینی پایگاه‌های هلال‌احمر و نیاز برخی محورها و جاده‌های مواصلاتی به ایجاد پایگاه‌های امدادی مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

نظر شما