شناسهٔ خبر: 52038614 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: موج | لینک خبر

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان شرقی:

۶۵ درصد گاز آذربایجان شرقی در بخش خاگی مصرف می شود/شهروندان در مصرف گاز صرفه جویی کنند

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد گاز استان در بخش خاگی مصرف می شود، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف این انرژی پاک در بخش یاد شده به ۲۵ میلیون متر مکعب رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، سیدرضا رهنمای توحیدی در جریان بازدید استاندار آذربایجان ‌شرقی از مرکز دیسپاچینگ ( مدیریت مصرف )  شرکت گاز استان اظهار داشت: با توجه به تداوم برودت هوا در صورت افزایش مصرف گاز، احتمال افت فشار در خطوط مصرف وجود دارد.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد گاز استان در بخش خاگی مصرف می شود، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف این انرژی پاک در بخش یاد شده به ۲۵ میلیون متر مکعب رسید.

وی از شهروندان خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند و استفاده از لوازم گرمایشی در حدی باشد که دمای اتاق را در حد استاندارد و بین ۱۸ تا ۲۱ درجه، نگهدارند.

وی اظهار کرد: در این صورت امکان تامین پایدار گاز مصرفی در تمام نقاط استان فراهم می شود.

عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی در این بازدید در جریان اقدامات این مرکز برای پایدار نگه داشتن شبکه خانگی در مناطق دوردست استان در شرایط پیک مصرف و برودت دمای هوا قرار گرفت. 

دیسپاچینگ گاز به عنوان مغز متفکر شرکت گاز، پایش، نظارت، کنترل و حفظ پایداری و بهره برداری بهینه از شبکه انتقال و توزیع را بر عهده دارد.

زنجیره تامین گاز طبیعی شامل سه سطح اصلی تولید، انتقال و توزیع است که بین این زنجیره، باید همیشه هماهنگی لحظه‌ای و عملیاتی وجود داشته باشد و مدیریت، هماهنگی و راهبری این زنجیره عظیم بر عهده مرکز دیسپاچینگ شرکت ملی گاز است.

هم اکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک گاز طبیعی در سطح آذربایجان شرقی از گاز طبیعی بهره مند هستند.

 تعداد مشترکین گاز در استان بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک است و تاکنون ۹۸ درصد خانوار روستایی و ۱۰۰ درصد خانوار شهری در استان به مدار مصرف گاز متصّل شده اند.

۶۵ درصد مصرف گاز استان مربوط به بخش خانگی، ۲۱ درصد صنعتی، ۴ درصد خودرویی و ۱۰ درصد عمومی است.

نظر شما