شناسهٔ خبر: 52037998 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

دقیقی: هزینه اردوی پیکان را چه کسی پرداخت می‌کند؟/بزرگ‌تر از الهلال که نداریم، آنها را از آسیا کنار گذاشتند

مدیر تیم فوتبال پیکان گفت: سازمان لیگ و مرکز پزشکی ایفمارک با انتشار نام افراد مبتلا به کرونا در استقلال و شفاف سازی در این خصوص افکار عمومی را هم با خود همراه کنند.

صاحب‌خبر -

سعید دقیقی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره لغو مسابقه تیمش مقابل استقلال در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی اظهار داشت: من پیش از این هم گفتم که سلامتی تمام افراد شاغل در فوتبال باید در اولویت باشد و امیدواریم که بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال که مبتلا به کرونا شده‌اند هم هرچه زودتر سلامتی شان را به دست بیاورند؛ اما مساله مهم برای ما ابهام هایی است که در این ماجرا وجود دارد.

وی با اشاره به تعداد اعضای تیم استقلال که مبتلا به کرونا شده‌اند، گفت: از صبح روز دوشنبه اخبار ضد و نقیضی درباره تعداد کرونایی های باشگاه استقلال در رسانه‌ها مطرح شده است. آمار مبتلایان و فوتی های کرونا به صورت روزانه و شفاف از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود و فکر می‌کنم خیلی هم خوب است که سازمان لیگ و مرکز پزشکی ایفمارک با انتشار نام افراد مبتلا به کرونا در استقلال و شفاف سازی در این خصوص افکار عمومی را هم با خود همراه کنند. 

مدیر تیم فوتبال پیکان اضافه کرد: الان گفته‌اند که 17 نفر از بازیکنان و یک نفر از اعضای کادرفنی این تیم مبتلا هستند. 18 نفر مبتلا از یک تیم فوتبال نسبت به تعداد کل مبتلایان به کرونا در کشور آمار زیادی است و تقاضای ما شفاف سازی است. 

دقیقی ادامه داد: سال گذشته در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شاهد بودیم که تیم الهلال عربستان به عنوان قهرمان قاره آسیا اسیر ویروس کرونا شد و تعداد زیادی از اعضای این تیم مبتلا شدند. به خاطر دارم که در آن مقطع الهلال فقط 13 بازیکن داشت که مبتلا نشده بودند، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی این تیم را لغو نکرد و حتی به آنها اعلام شد که با 11 بازیکن هم می‌توانند در زمین حاضر شوند. در نهایت هم وقتی الهلالی‌ها راضی به این اتفاق نشدند، از رقابت های لیگ قهرمانان کنار گذاشته شدند. مگر ما بزرگ تر از الهلال در سطح قاره آسیا داریم؟ 

وی خاطرنشان کرد: طبق اطلاعاتی که ما داریم تیم استقلال بیشتر از 35 بازیکن در اختیار دارد و حتی اگر براساس اعلام کمیسیون ستاد مبارزه با کرونا در ورزش 17 نفر از آنها هم مبتلا شده باشند، با سایر نفرات می‌توانند در زمین حاضر شوند و بازی کنند. چطور اینقدر راحت بازی را به تعویق می‌اندازند؟

مدیر تیم پیکان عنوان کرد: این ماجرا ابعاد پنهانی دارد که برای ما قابل هضم نیست. امیدواریم مرکز ایفمارک، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این باره شفاف سازی کرده و بگویند بر اساس چه قانونی بازی را به تعویق انداختند.  پیش از این هم گفتم که خواهان اجرای قانون هستیم و الان هم دوست داریم بدانیم برای تعویق بازی به چه قانونی استناد کرده‌اند.

دقیقی با اشاره به اینکه تیم پیکان برای دیدار با استقلال به اردو هم رفته بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه دوستان با این اقدام هزینه زیادی را روی دست باشگاه پیکان گذاشته‌اند. ما که مثل استقلال از نظر منابع مالی چندان قدرتمند نیستیم. تیم ما طبق روال و برنامه ریزی هتل گرفته و اعضای تیم به اردو رفتند. الان که متوجه شدیم که این اردو بیهوده بوده، هزینه تحمیل شده به باشگاه را چه کسی پرداخت می‌کند؟

وی اضافه کرد: متوجه معذوریت‌ها در این خصوص هستیم اما هزینه زیادی برای بازی با استقلال متحمل شدیم و امیدوارم سازمان لیگ فوتبال و باشگاه استقلال که عامل تعویق بازی بوده‌اند در این خصوص پاسخگو باشند و فکری در این خصوص انجام بدهند.

انتهای پیام /

نظر شما