شناسهٔ خبر: 52037685 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

خبر بد برای ارتش آمریکا

منابع خبری غروب دوشنبه به وقت تهران گزارش دادند که رئیس ستاد مشترک ارتش تروریست آمریکا به کرونا مبتلا شده است.

صاحب‌خبر -

منابع خبری غروب دوشنبه به وقت تهران گزارش دادند که رئیس ستاد مشترک ارتش تروریست آمریکا به کرونا مبتلا شده است.

 به نوشته وبگاه «اینسایدر پیپر» ژنرال «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، به کرونا مبتلا شده است. سخنگوی  مدعی شده ژنرال میلی علائم بسیار جزئی دارد و می‌تواند تمام وظایف خود را از محل دور انجام دهد.

سخنگوی ستاد مشترک آمریکا گفت که پس از مثبت اعلام شدن ازماش کرونای ژنرال میلی در روزیکشنبه  اینک او خود را قرنطینه کرده و از راه دور کار می‌کند.

خبر بد برای ارتش آمریکا

ژنرال میلی در حالی  به کرونا مبتلا شده که واکسن های کووید-۱۹ از جمله دز سوم را  نیزدریافت کرده است. آخرین تماس ژنرال میلی با «جو  بایدن» رئیس جمهور در روز چهارشنبه ۱۲ ژانویه در مراسم تشییع جنازه ژنرال «اودیرنو» بود.

چندی قبل « لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا نیز به کرونا مبتلا شد و از راه دور به کارهای خود رسیدگی می‌کرد.  وزیر دفاع آمریکا درحالی به کووید-۱۹ مبتلا شده بود که سه دُز واکسن دریافت کرده بود. 

همزمان با افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون کرونا در آمریکا، منابع خبری گزارش داده‌اند ۸۳ درصد ظرفیت تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های این کشور اشغال شده‌اند. گزارش شده که  دستکم ۸۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در ۲۴ ایالت تکمیل شده‌اند و در ۱۹ ایالت هم کمتر از ۱۵ درصد تخت‌های آی‌سی‌یو خالی هستند.

در حالی که بیماری ناشی از سویه اُمیکرون به طور بالقوه شدت کمتری دارد، مقامات بهداشت و سلامت هشدار داده‌اند که تعداد زیاد ابتلاها می‌تواند سیستم‌های درمانی را تحت فشار قرار دهد که برخی از آنها همین حالاها هم در تلاش برای مدیریت افزایش بیماران و کمبود کارکنان هستند.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌تایمز» اخیراً با اشاره به روند صعودی ابتلا به کرونا و فوتی‌های این ویروس در ایالات متحده گزارش کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با وعده شکست ویروس کرونا از طریق واکسیناسیون گسترده در سراسر آمریکا وارد کاخ سفید شد اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت.

بر اساس تازه‌ترین آمار، پنج میلیون آمریکایی شاغل به دلیل شیوع کرونای اُمیکرون خانه‌نشین شده‌اند و این مسئله تهدید جدیدی برای بهبود وضعیت اقتصادی آمریکاست.

نظر شما