شناسهٔ خبر: 51936340 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سخنگوی ارتش یمن: عواقب تشدید تجاوزات امارات برای آن بسیار سنگین است

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ضمن اشاره به عملیات بزرگ این نیروها علیه مزدوران اماراتی و عناصر داعش که تلفات زیادی میان آنها به جا گذاشت تأکید کرد که پیامدهای تشدید تجاوزات امارات بسیار بزرگ است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروهای ما به اذن خداوند طی چند روز گذشته توانستند خسارات بسیار زیادی را به مزدوران اماراتی و عناصر داعش در استان شبوه وارد کنند.

وی افزود: به گفته منابع اطلاعاتی، شمار کشته‌شدگان در صفوف آنها به بیش از 515 نفر می‌رسد که فرماندهان دشمن نیز در میان این کشته‌شدگان هستند. همچنین آمار مجروحان به بیش از 850 نفر می‌رسد و 200 نفر نیز مفقود شده‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد: همچنین تلفات مادی زیادی به بیش از 102 ماشین زرهی وارد شده و علاوه بر آن تعدادی از توپ‌های بزرگ و پیشرفته دشمن نیز منهدم شدند.

به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن، مزدوران اماراتی و عناصر داعش ضربات دردناکی در حمله موشکی از جانب یمنی‌ها دریافت کردند که تعداد زیادی کشته و زخمی شدند. البته جزئیات این عملیات‌ها بعداً منتشر خواهد شد.

سخنگوی نیروهای مسلح همچنین تأکید کرد: نیروهای قهرمان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حماسه‌های جهاد و دلاوری و فداکاری آفریدند و در برابر عناصر داعش و مزدوران اماراتی می‌ایستند.

وی گفت: ما بر آمادگی کامل خود جهت دفاع از کشور و مردم و مقابله با دشمن اماراتی تا لحظه رسیدن به پیروزی آشکار تأکید می‌کنیم. پیامدهای تشدید تجاوزات امارات بسیار بزرگ خواهد بود و باید عواقب این اقدامات خود را تحمل کند.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، صبح دیروز (سه‌شنبه)، از سرنگونی یک پهپاد نیروی هوایی امارات در استان «شبوه» (جنوب یمن) خبر داد.

یحیی سریع اعلام کرد: «پدافند هوایی ما ـ به لطف خداوند ـ توانست یک پهپاد جاسوسی مسلح ساخت چین از نوع "وینگ لونگ 2" متعلق به نیروی هوایی امارات را سرنگون کند».

این عملیات در حالی انجام شده است که نیروی دریایی یمن به تازگی از توقیف کشتی نظامی امارات در غرب یمن خبر داد.

کشتی مذکور که در حال حمل تسلیحات نظامی برای ائتلاف سعودی بود، توسط نیروی دریایی یمن در مجاورت شهر الحدیده یمن توقیف شد.

انتهای پیام/؛

برچسب‌ها:

نظر شما