شناسهٔ خبر: 51169729 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

عضو شورای شهر تهران عنوان کرد

بررسی طرح "تعارض منافع "بزودی در شورای شهر تهران/لزوم اجرای طرح در سطح ملی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد که طرح تعارض منافع نه فقط در شهرداری و شورای شهر تهران، بلکه می‌بایست در همه سطوح دستگاه‌های مختلف در کشور اجرایی شود.

صاحب‌خبر -

ناصر امانی در گفت وگو با ایسنا،  در مورد طرح "تعارض منافع" با بیان اینکه این طرح باید بصورت ملی اجرایی شود گفت: طرح "تعارض منافع" نه در یک شهرداری یا شورای شهر بلکه باید از صدر تا ذیل در همه دستگاه‌های دولتی اجرایی می‌شد و به نظر می رسد یک تأخیر ۴۰ ساله در اجرای این مصوبه داریم.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های مبارزه با رانت و تبعیض، تصویب و اجرای مصوبه "تعارض منافع" در همه ابعاد دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و... است، افزود: این مصوبه باید ملی شود و از صدر تا ذیل کارکنان در همه رده‌های شغلی را نیز در برگیرد و همه ما باید تلاش کنیم تا این مصوبه ملی شود.

امانی با بیان اینکه در شورای شهر پنجم مصوبه خوبی تحت عنوان "تعارض منافع" به تصویب رسید که فقط شامل حال مدیران در شهرداری تهران بود، ادامه داد: حالا می خواهیم این مصوبه را کاملتر کنیم و اعضای شورای شهر تهران را نیز مشمول این مصوبه کنیم تا مردم حس نکنند که ما در شورای شهر به دنبال حل مشکلات خود، بستگان و آشنایانمان هستیم.

امانی با بیان اینکه پیشنهاد داده‌ایم که به کارگیری برادر،خواهر، همسر و فرزندان اعضای شورای شهر در شهرداری ممنوع شود، افزود: استخدام و به کارگیری این افراد نزدیک به عضو شورای شهر در شهرداری ممنوع خواهد شد و اگر این افراد در شهرداری مشغول به کار بودند نیز برای گرفتن پست و ارتقاء شغلی باید محدودیت هایی برایشان ایجاد شود تا شائبه رانت و رشد بادکنکی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم در پارلمانها باید بیش از همه مقید به رعایت قانون باشند، ادامه داد: خوشبختانه این اصلاحیه در شورای شهر نیز با استقبال خوبی روبرو شد؛ اما به نظر می‌رسد هیات رئیسه شورا برای کاستن از التهاب‌ها، بررسی آن را در جلسه آخر شورای شهر در دستور جلسه قرار نداد که به زودی برای بررسی به صحن علنی می‌آید.

انتهای پیام

نظر شما