شناسهٔ خبر: 51120420 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

۴۹۹ زائر پاکستانی از پایانه ریمدان وارد سیستان و بلوچستان شدند

مدیر پایانه مرزی ریمدان گفت: ۴۹۹ زائر پاکستانی عازم اماکن مذهبی قم و مشهد با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا از طریق پایانه مرزی وارد سیستان وبلوچستان شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، محمدشریف کریمی مدیر پایانه مرزی ریمدان گفت: با وجود اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا ورود اتباع خارجی با ویزای زیارتی و گردشگری را از این پایانه مرزی ممنوع اعلام کرده است، اما به دلیل ازدحام خیل عظیمی از زائران مشتاق زیارت اماکن مذهبی قم پیگیری‌های فراوان از سوی مهندس قادری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان با مسئولان انجام شد که در نتیجه بعد صدور موافقت نامه‌های لازم این زوار با رعایت همه دستورالعمل‌ها نظیر گرفتن تست کرونا در یک بازده زمانی محدود از طریق این پایانه مرزی وارد کشور شدند.

مدیر پایانه مرزی ریمدان با بیان اینکه تردد زائران ورودی و خروجی پایانه مرزی ریمدان به صورت لحظه‌ای و آنلاین رصد می‌شود، گفت: با هماهنگی به عمل آمده همکاران ما در این پایانه مرزی بعد از اطمینان خاطر از سلامت مسافران ورودی به کشور با ناوگان اتوبوسی اقدام به جابجایی آن‌ها به چابهار جهت عزیمت به اماکن مذهبی قم نمودند.

ریمی با اشاره به اهمیت پایانه مرزی ریمدان در توسعه مناسبات مرزی ایران و پاکستان گفت: این پایانه مرزی ظرفیت و توانمندی مناسبی برای صادرات و واردات کالا، انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران دارد و از آنجایی که فاصله آن تا بندر گوادر پاکستان ۹۰ کیلومتر است اتباع کشور دوست و همسایه می‌توانند از این مسیر به چابهار و سپس از طریق ناوگان زمینی و هوایی به شهر‌های مذهبی و مناطق تفریحی و گردشگری ایران سفر کنند.

وی تصریح کرد: با فعال شدن این پایانه مرزی از سال گذشته فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و رونق مبادلات مرزی فراهم شده است.

انتهای پیام/گ

نظر شما