شناسهٔ خبر: 51120251 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

فاز جدید مطالعاتی واکسن رازی کووپارس آغاز شد

سخنگوی طرح واکسن رازی کووپارس از آغاز ثبت نام داوطلبان مشارکت در مطالعه بررسی ایمنی زایی و بی خطری دوز یادآور رازی کووپارس در مقایسه با دوز یادآور واکسن سینوفارم خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایمنا، محمد حسین فلاح مهرآبادی، با اشاره به لزوم تزریق دز یادآور به دریافت کنندگان واکسن‌های کرونا در کشور گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن حدود سه ماه از مطالعه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس همچنین به لحاظ اینکه زنندگان واکسن در کشور لازم است دز یادآور دریافت کنند، بررسی ایمنی‌زایی و بی خطری دوز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم آغاز شده است.

سخنگوی طرح واکسن رازی کووپارس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی درباره شرایط مشارکت در مطالعه افزود: افراد واجد شرایط باید ۳ تا ۶ ماه از دوز دوم واکسن سینوفارم آن‌ها گذشته باشد.

فلاح مهرآبادی گفت: البته در این مطالعه افراد واکسینه شده با واکسن سینوفارم به عنوان دوز یادآور یک نوبت واکسن دریافت می‌کنند و اختصاص افراد به صورت تصادفی در یکی از دوگروه دریافت کننده واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کووید -۱۹ تولید مؤسسه رازی و گروه دریافت کننده واکسن سینوفارم خواهد بود.

او افزود: افرادی که ۴ تا ۶ ماه از دوز دوم واکسن‌های رازی کووپارس، آسترازنکا، پاستوکوک و اسپوتنیک آن‌ها گذشته باشد هم واجد شرایط شرکت در مطالعه هستند و این افراد فقط واکسن رازی را به عنوان دوز یادآور دریافت خواهند کرد.

منبع: صدا و سیما

نظر شما