شناسهٔ خبر: 51100891 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

نیویورک‌تایمز مدعی شد:

ایران در نشست برجام نسبت به برآورده شده خواسته هایش هشدار داده است

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز به نقل از یکی از مقامات اروپایی مدعی شد که؛ ایران در نشست برجام نسبت به برآورده شده خواسته هایش هشدار داده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، یکی از مقامات ارشد اروپایی که درخواست کرده بود نامش فاش نشود درباره نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش، مدعی شد: در این نشست مذاکره کننده ایران اعلام کرده است، در صورتی که خواسته‌های ایران برآورده نشود، این کشور برنامه هسته‌ای خود را تشدید خواهد کرد.

از سوی دیگر، پایگاه خبری آکسیوس نیز در گزارشی به نقل از دو منبع آمریکایی، مدعی شده است که دو هفته پیش رژیم صهیونیستی اطلاعاتی را با متحدان آمریکایی و اروپایی به اشتراک گذاشته که این اطلاعات حکایت از گام‌های فنی ایران برای آماده سازی غنی سازی اورانیوم تا غنای ۹۰ درصد را دارد.

براین اساس و طبق ارزیابی کارشناسان اطلاعاتی صهیونیستی، ایران می‌تواند این گام را با هدف دستیابی به اهرم فشاری در گفتگو‌های وین، اتخاذ کند.

دور هفتم نشست کمیسیون مشترک برجام، پس از توقف گفت‌وگوها در ششمین دور مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین که در تاریخ ۳۰ خرداد ماه سال جاری اتفاق افتاد، روز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ بار دیگر از سر گرفته شد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا، پس از پایان دور هفتم مذاکرات وین درباره برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد که، ادامه پیشرفت‌های ایران در برنامه هسته‌ای در تعارض با هدف بازگشت به توافق هسته ای است.

وزارت امور خارجه آمریکا در این باره مدعی شد: «ادامه تشدید تنش‌های هسته‌ای ایران قابل قبول نیست و با هدف بازگشت به برجام در تعارض است.»

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما