شناسهٔ خبر: 50861611 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

باند‌کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی در پوشش مامور دولتی متلاشی شد

صاحب‌خبر -

فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری اعضای باند کلاهبردار سابقه دار و حرفه ای خبر داد که تحت پوشش مامور ادارات دولتی اقدام به ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان ۹ استان کشور کرده بودند.

به گزارش ایسنا، سردار یحیی الهی افزود: در پی مراجعه جمعی از شهروندان به پلیس آگاهی لرستان و ۹ استان دیگر کشور و بیان این که با افرادی آشنا شده که خود را مامور ادارات دولتی (لشکری و کشوری) معرفی کرده و با وعده تهیه وام قرض الحسنه با درصد پایین از آنان کلاهبرداری کرده‌اند، اما با گذشت زمان خبری از وام نشده و متوجه موضوع کلاهبرداری می شوند، موضوع با تشکیل تیمی ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی حساب‌های بانکی اعلامی از سوی مال باختگان و بهره گیری از شیوه های نوین در پیگیری پرونده ها، ماموران موفق شدند سه نفر از اعضای این باند را شناسایی و با اخذ مجوز از مراجع قضایی در عملیاتی غافلگیرانه آنان را در شهر خرم آباد دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: متهمان تاکنون به ۱۶ فقره کلاهبرداری و اخاذی در ۹ استان کشور اعتراف کرده اند و در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیری اسناد و مدارک جعلی شامل انواع کارت شناسایی، پوشاک، تجهیزات نظامی و غیره کشف شد.

وی با اشاره به این که در روند تحقیقات تکمیلی از متهمان، ۱۶ مال باخته نیز شناسایی شده اند، خاطرنشان کرد: از این افراد که دارای سوابق متعدد کیفری و تحت تعقیب قضایی هستند، تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال مبالغ کلاهبرداری، کشف شده است.

الهی در پایان، ضمن هشدار به افراد کلاهبردار که اعمال مجرمانه آنان از دید پلیس مخفی نخواهد ماند، به شهروندان توصیه کرد، فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورند و در صورت برخورد با این گونه افراد هر چه سریع تر پلیس را مطلع کنند.

نظر شما