شناسهٔ خبر: 50433904 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه هفت‌صبح | لینک خبر

وعده اختصاص سهمیه بنزین بابت جبران اختلال اخیر

صاحب‌خبر -

وزیر نفت می‌گوید با هماهنگی رئیس‌جمهور سهمیه بنزین ویژه‌ای به منظور جبران اختلال‌رسانی سوخت در روزهای اخیر برای مردم در نظر گرفته می‌شود.

به گفته جواد اوجی تا کنون بالغ بر ۳۷۰۰ جایگاه در سراسر کشور دوباره فعال شده است و مردم می توانند با سهمیه آزاد فرایند سوختگیری را انجام دهند. همچنین ۸۰۰ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده است. ظرف یک تا دو روز آینده همه جایگاه های سوخت کشور به سامانه متصل می شوند و هیچ خلل و مشکلی در سهمیه کارت ها اتفاق نیفتاده وسهمیه سوخت همه افراد پایدار است.

وزیر نفت با بیان اینکه مدیران استانی در خصوص جایگاه های فعال شده گزارشاتی را اعلام کرده‌اند و همه تلاش می کنند که سایر جایگاه هایی که به سامانه هوشمند متصل نشدند نیز طی یکی و دو روز آینده متصل شوند، اظهار کرد: ۵۵ هزار نازل عملیات سوخت گیری در کشور وجود دارد لذا انجام فرایند زمانبر است.

اوجی با تاکید بر اینکه وضعیت ذخایر سوخت خوب است و هیچ مشکلی در تامین سوخت نداریم، گفت: جایگاه های بین راهی نیز پایدار هستند و با تدابیری خوبی که اندیشیده شده سوخت رسانی برای ناوگان حمل و نقل سنگین در بحث اتوبوسرانی و ماشین های سنگین در حال انجام است.

وی با بیان اینکه انشاالله هرچه سریع تر این اخلال برطرف می شود و با تدابیری که در شرکت ملی پخش در حال انجام است دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود، گفت: لازم است که دوستان بازنگری عمیقی روی سامانه داشته باشند.

نظر شما