شناسهٔ خبر: 50433775 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون قوه قضاییه :مشکل ترخیص کالا در بندر خرمشهر تعیین تکلیف می‌شود

آبادان - ایرنا - معاون قضایی قوه قضاییه گفت:وضعیت کالاهای بلاتکلیف و ترخیص آن در بندر خرمشهر به زودی مشخص و تعیین تکلیف خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام صادق رحیمی پنجشنبه در بازدید از بندر خرمشهر اظهار داشت: مشکلات ترخیص کالا از بندر خرمشهر جمع بندی و به اطلاع رییس قوه قضایه خواهد رسید  تا پس از جمع بندی در جلسه سران سه قوه طرح شود.

مدیر کل گمرک خرمشهر نیز در جریان بازدید معاون قوه قضاییه کشور پیشنهاد افزایش تخفیف سود بازرگانی به میزان ۳۰ الی ۳۵ درصد را برای کلیه کالاهای وارداتی ویژه منطقه محروم خرمشهر مطرح کرد.

حسن غیبی گفت:در راستای تلاش دولت خدمتگزار برای محرومیت زدایی و پیرو تقاضاهای متعددی که از سوی تاجران، بازرگانان و  فعالان اقتصادی و نیز مسوولان شهرستان خرمشهر در خصوص رونق گرفتن تجارت منطقه مطرح شده، این اجماع وجود دارد که تخفیف  سود بازرگانی به میزان ۳۰ الی

۳۵ درصد برای کلیه کالاهای وارداتی ویژه منطقه محروم خرمشهر افزایش پیدا کند.

وی خواستار اعمال تخفیف گمرکی به کالاهای همچون پارچه، لاستیک، لوزام یدکی خودرو، ظروف شیشه‌ای و لوزام خانگی در برای رونق اقنصادی به بندر خرمشهر شد و افزود: نیاز است وضعیت کالاهای متروکه و رسوبی، خودروهای رسوبی وکالاهای کانتینری و انباری تعیین تکلیف شود.

به گزارش ایرنا  مطالبه رئیس شورای اسلامی شهر خرمشهردر جریان سفر از حجت الاسلام و المسلمین آقای رحیمی معاون قضایی قوه قضائیه یه این شهر اجرای صادر شده قضاییه در خصوص بندر خرمشهر شد.

عبدالنبی پورخلف گفت:اداره بندر خرمشهر به موجب رای قطعی صادره محکوم به پرداخت ۴۶۰ میلیارد ریال بدهی خود به شهرداری خرمشهر است اما تاکنون از پرداخت این بدهی استنکاف کرده است.

وی افزود:این بدهی حق کارگران شهرداری خرمشهر است که چندین ماه حقوق معوقه دارند.

معاون قوه قضایه :مشکل ترخیص کالا در بندر خرمشهر تعیین تکلیف می‌شود

همچنین معاون قضایی قوه قضاییه با حضور در شهرک صنایع دریایی اروند از نزدیک با کارکنان این شرکت گفت و گو کرده و مشکلات و موانع کاری را بررسی کرد.

معاون قضایی قوه قضاییه صبح پنجشنبه وارد آبادان شد و پس از بررسی مشکلات در این شهر به خرمشهر سفر کرد.

نظر شما