شناسهٔ خبر: 50433735 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

ورود وکسن نزده‌ها ممنوع

۸۱ درصد اناری‌ها یک دوز واکسن زدند

در جلسه منطقه‌ای ستاد مبارزه با کرونا دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی بر آغاز پیک ششم هشدار داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداو سیمای مرکز کرمان ،دکتر بصیری در این جلسه با اعلام هشدار آغاز پیک ششم در کشور، هدف از برگزاری  این جلسه بصورت مشترک را تغییر رنگ بندی  سه شهرستان انار شهربابک و سیرجان و، موقعیت مشترک این شهرستان‌ها از لحاظ ارتباط و مراودت  با استان‌های همجوار و پرهیز از عادی انگاری شهروندان عنوان کرد.

وی تاکید کرد آمار مبتلایان در سطح کشور رو به افزایش بوده، اما آمار فوتی‌های به دلیل تزریق واکسن روند کاهشی داشته است.

زهرودی فرماندار انار در این جلسه گفت:روزانه ۲۸ هزار تردد از راه‌های شهرستان صورت میگیرد؛ که مبدا بیشترین این تردد‌ها از استان‌های هرمزگان، سیستان، یزد و کرمان به شهرستان می‌باشد.
فرماندار انار افزود:۶۱ مورد فوتی تا این لحظه در شهرستان بر اثر کرونا رخ داده است و همچنین بر اساس آمار رسمی بالغ بر ۳۳۰۰ نفر مثبت به کرونا شناسایی شدند .
وی افزود: ۸۱ درصد شهرستان  تا این لحظه حداقل یک دز واکسن زدند و۴۴ درصد حداقل دز دوم را تزریق کردند و۸۷ درصد از جمعیت دانش آموزی هم واکسن دریافت کردند

فرماندار در این جلسه خواستار ایجاد زمینه تامین اقلام شهرستان از استان شد.
وی افزود با توجه به بازدید‌های انجام شده، مدارس و کلاس‌ها نیاز مبرم به تهویه دارند.
سرهنگ خلیلی فرمانده انتظامی شهرستان نیز گفت:در راستای مصوبات ستاد کرونا از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۷۴۹۳ خودرو عودت داده شده و ۱۶۶۶ خودرو نیز اعمال قانون شده اند.
فرمانده انتظامی شهرستان تاکید کرد:از هفته آینده از ورود افراد بدون کارت واکسن به شهرستان جلوگیری می شود 
در این جلسه همچنین فرمانداران و مسئولین شبکه بهداشت شهرستان‌های انار، سیرجان و شهربابک، گزارش آماری از وضعیت شهرستان خود، دلایل افزایش شیوع در موج ششم و پیشنهادات خود را جهت کنترل این موج طرح نمودند.

شمس الدینی مدیر کل امنیتی استانداری کرمان نیز گفت: آنچه که در سطح کشور در دستور کار است؛ رعایت پروتکل‌ها و تسریع در واکسیناسیون می‌باشد.

نظر شما