شناسهٔ خبر: 50432834 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

حجت‌الاسلام‌ عارضی:

لازمه ایجاد تحول در دانشگاه‌ها انجام کارهای فرهنگی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: اگر قصد داریم در دانشگاه‌ها تحولی رخ دهد و تحقق یابد لازمه آن انجام کارهای فرهنگی صحیح در دانشگاه بر اساس تعالیم دین اسلام است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دهاقان، حجت‌الاسلام‌ حسن عارضی در نشست مشترک با کارشناسان فرهنگی واحدهای دانشگاه‌ آزاد در استان اصفهان که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان برگزار شد، گفت: فرهنگ و مسائل فرهنگی از دیرباز در همه جوامع، دارای جایگاهی ویژه بوده فرهنگ و باورهای فرهنگی و عمومی، زمینه‌ساز و مقدمه پیشرفت جوامع و کشورها در تمامی ابعاد، شامل مسائل اقتصادی، اخلاقی و سیاسی هست.

وی ادامه داد: مسائل فرهنگی باید به‌صورت غنی، پالایش‌شده و تکامل‌یافته بر اساس اصول دینی و مذهبی و در راستای تکامل جوامع و تعالی اخلاقیات و اعتقادات باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان در بخش دیگری از بیانات خود افزود: در جهان، دانشگاه‌ها را مراکز تحول فکری، اخلاقی و عقیدتی و محل تعالی و تکامل ارزش‌های اخلاقی انسان‌ها می‌دانند.

بیشتر بخوانیم:

مأموریت اصلی جامعه دانشگاهی تربیت متخصصان اخلاق‎مدار است

این مسئول بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها باید دارای جایگاهی اساسی و فراتر از تعاریف موجود در جامعه باشند؛ امور فرهنگی، مسائل و مباحثی هستند که با اذهان انسان در ارتباط هستند، پس اگر بتوانیم در دانشگاه‌ها، ذهن دانشجویان را در مسیر درست مسائل فرهنگی قرار دهیم، بسیاری از مشکلات را حل کرده‌ایم، درواقع زیربنای حل بسیاری از معضلات جامعه، آموزش صحیح مسائل فرهنگی است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی مسلمانان و توصیه‌های اسلام به مسائل فرهنگی و اخلاقیات خاطرنشان کرد: یکی از عوامل پیشرفت سریع اسلام در جهان، رعایت اصول اخلاقی و رفتار انسانی و عادلانه مسلمانان بوده است، اگر قصد داریم در دانشگاه‌ها تحولی رخ دهد و تحقق یابد لازمه آن انجام کارهای فرهنگی صحیح در دانشگاه بر اساس تعالیم دین اسلام است.

 لازمه ایجاد تحول در دانشگاه‌ها، انجام کارهای فرهنگی است

عارضی اظهار کرد: دانشگاه‌ها با برخورداری از آموزش فرهنگ اسلامی می‌توانند رسالت خود درزمینهٔ ایجاد جامعه اخلاقی و اسلامی را محقق کنند.

وی با بیان آسیب‌های فعلی درزمینهٔ مسائل فرهنگی در جامعه مطرح کرد: در حال حاضر و در شرایط فعلی جامعه باید بکوشیم تا جلوی انتشار فرهنگ‌های غلط وارداتی را بگیریم، برای اعتلای فرهنگ و اندیشه اسلامی و دینی خود تلاش کرده تا قادر باشیم نقش خود را در عرصه بین‌المللی به‌عنوان یک کشور مسلمان به بهترین شکل ایفا کنیم.

انتهای پیام/۴۱۱۷/

نظر شما