شناسهٔ خبر: 50431705 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

اجتماع بزرگ مردم تبریز در یوم الله ۱۳ آبان برگزار می شود

حوزه/ اجتماع مردمی روز ۱۳ آبان در محوطه فضای باز مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز حجت الاسلام اسکندری، امروز در جمع خبرنگاران گفت: در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مردم قهرمان و انقلابی تبریز، همگام با سایر هموطنان ایران اسلامی، با شرکت در اجتماعی بزرگ، یکبار دیگر فریاد استکبارستیزی و نفی ظلم و ستم را سر داده و به دنیا اعلام خواهند کرد که مبارزه با استکبار هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت روز ۱۳آبان در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، افزود: در روز ۱۳ آبان حوادثی رخ داده که هریک به تنهایی تعیین کننده سرنوشت تاریخ کشور بوده و در تمام این حوادث، رد پای استکبار بویژه آمریکای جنایتکار دیده می شود و از همین رو، این روز تاریخی با عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

وی به پیشینه ظلم ستیزی و مقاومت ملت ایران در برابر سلطه جویان و زورگویان اشاره کرد و افزود: ملت انقلابی ایران اسلامی بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با تبعیت از حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همواره در مقابل توطئه های و زورگویی های صاحبان قدرت ایستاده اند و روز ۱۳ آبان هر سال، صحنه نمود و تجلی این مقاومت می باشد.

حجت الاسلام اسکندری با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا مراسم استکبارستیزی بصورت میدانی و فیزیکی محقق نشد، ولی از آنجایی که این مهم تعطیل بردار نبوده و نیست، مردم انقلابی ایران پیام خود را به هر طریقی که میسر بود به گوش جهانیان رساندند. امسال نیز با اینکه این بیماری به طور کلی ریشه کن نشده، ولی با توجه به حساسیت های بسیار حیاتی منطقه ای و جهانی و شرایط ویژه کشور در آستانه مذاکرات با اروپایی ها و لزوم رساندن مجدد پیام اقتدار و عزت ملت ایران به طرف های مذاکره مقرر است برنامه ای در قالب اجتماع بزرگ مردمی در سراسر کشور برگزار شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حفظ سلامت عمومی جامعه از مهم ترین اصولی است که در همه برنامه های مردمی لحاظ می شود، اظهار کرد: خوشبختانه با تدابیر و اقداماتی که در زمینه واکسیانسیون و همچنین کنترل های مراقبتی انجام یافته است، با این وجود این برنامه نیز با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برگزاری این اجتماع بزرگ مردمی در شهر تبریز خبر داد و افزود: این اجتماع مردمی در روز ۱۳ آبان از ساعت ۱۰ صبح در محوطه فضای باز مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره) تبریز با اجرای برنامه های متنوع از قبیل سرود دانش آموزی و همچنین سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام اسکندری تأکید کرد: اجتماع مردمی روز ۱۳ آبان برنامه ای محوری است و در کنار این برنامه در روزهای منتهی به یوم الله ۱۳ آبان برنامه های مختلف دیگری که بیش از ۵۰ برنامه شاخص را شامل می شود در سطح استان پیش بینی شده است که توسط نهادهای مربوطه برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری، انشاء نویسی، کتاب خوانی، فیلم کوتاه، کاریکاتور و شب شعر دانش آموزی در فضای مجازی با موضوعات مرتبط با استکبار جهانی، انجمن شعر استکبارستیزی، کارگاه های هنری و ادبی ویژه کودکان و نوجوانان، نشست تبیینی برای خانواده ها، سلسله نشست های بصیرتی و جلسات پرسش و پاسخ دانش آموزی و دانشجویی،گفتمان سیاسی ویژه دانش آموزان و خانواده ها در شبکه شاد، نشست ها و کرسی های آزاد اندیشی ویژه دانشجویان و دانش آموزان، مسابقه بین بانوان و خانواده ها در فضای مجازی و دیگر برنامه های محتوایی بمناسبت یوم الله ۱۳ آبان در سطح استان خبر داد.

نظر شما