شناسهٔ خبر: 50429850 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

اسرائیل با نگاهی به تهدید پهپادی ایران رادارها و دفاع هوایی خود را تقویت می‌کند

صاحب‌خبر -

شفقنا-

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، رسانه صهیونیستی تایمزآواسراییل نوشت: ارتش اسرائیل با توجه به تهدیدات فزاینده پهپادهای طراحی و ساخته شده از سوی ایران که در سال‌های اخیر به خاورمیانه سرازیر شده‌اند، در حال تقویت چشمگیر دفاع هوایی خود به ویژه در بخش شمال است.
ارتش طی دو سال، قصد دارد پوشش دفاعی کامل و همیشگی را بر فراز حریم هوایی شمال اسرائیل برقرار کند و برنامه‌هایی برای گسترش این پوشش به کل کشور دارد.
مقابله با حملات پهپادی بسیار دشوار است زیرا شناسایی آنها نسبت به هواپیماهای بزرگ سرنشین دار دشوارتر است. پهپادها در ارتفاع پایین تر و با الگوهای پروازی کمتر قابل پیش بینی نسبت به موشک ها پرواز می کنند.
در خلال دو سال گذشته پس از حمله به آرامکو، تهدیدات ایران افزایش یافته و پهپادها به متحدان حوثی، نیروهای نیابتی در سوریه و عراق و به گروه حزب الله در لبنان و حماس صادر شده است. برخی از این پهپادها هزاران کیلومتر برد دارند و برخی دیگر رادارگریز هستند که ایران آنها را از مدل های آمریکایی گرفته است.
بنی گانتز ماه گذشته، مکان یک پایگاه هوایی ایران را فاش کرد که به گفته او، برای آموزش نیروهای نیابتی منطقه‌ای تهران برای استفاده از پهپادهای پیشرفته استفاده می‌شود. او گفت یکی از ابزارهای مهمی که ایران برای کمک به نیروهای نیابتی خود ایجاد کرده، مجموعه ای از پهپادهاست که هزاران کیلومتر برد دارند و در سراسر یمن، عراق، سوریه و لبنان پراکنده شده اند.
اسرائیل در ماه مه یکی از این پهپادها را سرنگون کرد که به گفته نتانیاهو، نخست وزیر وقت، ایران از سوریه یا عراق به حریم هوایی اسرائیل پرتاب کرده است.
ارتش برای بهبود توانایی در شناسایی پهپادها، آرایه های راداری بیشتری را برای استقرار در منطقه شمال اسرائیل تهیه می کند. اسرائیل همچنین سامانه دفاع موشکی کوتاه برد گنبد آهنین را تقویت کرده است تا بتواند پهپادها را نیز ساقط کند.

نظر شما