شناسهٔ خبر: 50425297 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

استاندار لرستان:

کارخانجات نساجی بروجرد در کشور منحصربه‌فرد است

استاندار لرستان گفت: کارخانجات نساجی بروجرد یک کارخانه منحصربه‌فرد در کشور است.

صاحب‌خبر -

فرهاد زیویار در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کارخانه تولید شیرخشک شهرستان بروجرد که فاز اول آن با ظرفیت تولید ۲۰۰ تن در سال راه‌اندازی شده و در مرحله خوبی قرار دارد.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی فاز دوم و سوم آن طی یکی دو سال آینده ظرفیت تولیدی این واحد تا ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تن قابل‌افزایش است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: کارخانجات نساجی بروجرد کارخانه منحصربه‌فرد در کشور بوده و مجموعه فرایند ریسندگی، بافندگی و رنگرزی آن منحصر بفرد است و در کشور رقیب ندارد و در شرایط تولیدی بسیار خوبی نیز به سر می‌برد.

زیویار با اشاره به شرکت داروسازی فارمد زاگرس، اضافه کرد: این شرکت در زمینه تولید و ساخت داروهای انسانی، دامی و مواد ضدعفونی‌کننده فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: این شرکت با ظرفیت‌های خوبی که دارد در زمینه تولید داروهای انسانی و دامی فعالیت‌های چشمگیری دارد و در تولید برخی از داروهای حیوانات خانگی در زمره شرکت‌های خاص داروسازی قرار دارد.

استاندار لرستان با اشاره به بازدید از واحدهای صنعتی مشکل‌دار، افزود: مجموعه عظیم خودرو مورد بازدید قرار گرفت که فرایندهای بلندمدت حقوقی و عدم مدیریت منابع باعث رکود آن شده که در حال حاضر با پیگیری‌های لازم در مراحل نهایی است.

زیویار ادامه داد: چنانچه این ظرفیت ارزشمند توسط وزارت صمت مورد حمایت قرار گرفته و با دید خوش‌بینانه مورد توجه قرار گیرد به‌عنوان یکی از قطب‌های مطرح کشور در صنعت خودروسازی فعال خواهد شد.

وی اظهار کرد: کارخانه سامان کاشی نیز در حال اورهال است و نیازمند حمایت است که با اختصاص اعتبار به چرخه تولید باز خواهد گشت.

انتهای پیام

نظر شما