شناسهٔ خبر: 50422299 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آمادگی سرویس مدارس برای بازگشایی/ افزایش ۳۰ درصدی سرویس ایاب و ذهاب

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اعلام آمادگی سرویس‌های مدارس برای بازگشایی حضوری مدارس، گفت: رانندگان سرویس‌های مدارس در صورتی می‌توانند فعالیت کنند که کارت واکسیناسیون داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، نورعلی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش  در حاشیه آیین افتتاحیه اولین مرکز جامع مشاوره تخصصی و آموزش خانواده انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در شیراز، گفت: هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان در برخی شهرستان‌ها و مناطق احتمالا ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش خواهد داشت.

او افزود: برای ثبت‌نام سرویس‌های مدارس با شرکت‌های حمل و نقل هماهنگی شده و خانواده‌ها می‌توانند در مناطقی که بازگشایی مدارس آغاز شده است، برای ثبت‌نام اقدام کنند.

عباسپور، درباره شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سرویس‌های ایاب و ذهاب، گفت: در مناطقی که بازگشایی مدارس آغاز شده یا قرار است به زودی آغاز شود، خانواده‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام دانش آموزان به منظور استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب اقدام کنند.

او ادامه داد: این آمادگی از سوی مدارس وجود دارد که خدمات لازم برای رفت و آمد دانش آموزان را به خانواده‌ها ارائه دهند.

این مسئول همچنین بیان کرد: شرکت‌های حمل و نقل طرف قرارداد آموزش و پرورش برای ارائه خدمات به مدارس در زمان‌های مختلف آمادگی دارند، بنابراین درخواست سرویس در ماه‌های آینده و پس از بازگشایی بیشتر مدارس هم امکان پذیر است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش قیمت سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش آموزان گفت: شورای شهر هر شهرستان میزان افزایش قیمت سالانه سرویس مدارس را تعیین می‌کند بنابراین این مبلغ در شهر‌های مختلف متفاوت است.

او افزود: بر اساس اعلام شورای شهر در کلان شهر‌هایی مانند تهران بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت حمل و نقل عمومی را خواهیم داشت.

عباسپور ادامه داد: در خصوص پوشاک مدارس نیز شورای مدارس با در نظر گرفتن شرایط خاص خانواده‌ها تصمیم گیری خواهند کرد و سیاست بر این است که در این مورد فشاری به خانواده‌ها متحمل نشود.

عباسپور همچنین درباره واکسیناسیون رانندگان اظهار کرد: هر راننده باید کارت واکسن داشته باشد و مدیر مدرسه باید کارت واکسن آن‌ها را حتما رویت کند.

انتهای پیام/

نظر شما