شناسهٔ خبر: 50422093 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

با نگاه ویژه به ظرفیت‌های تفت؛

نخستین جشنواره عکاسی «نگاه نار» در تفت برگزار می‌شود

یزد- مدیر اجرایی اولین جشنواره عکاسی نگاه نار تفت از برگزاری نخستین جشنواره عکاسی با نگاه ویژه به ظرفیت‌های تفت با عنوان «نگاه نار» خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حمید سعیدی، عصر چهاشنبه در نشستی خبری با بیان اینکه انجمن عکاسان تفت با تلاش و پشتکار جوانان مستعد و پرظرفیت تفت، مجوز خود را دریافت کرد، اظهار داشت: همزمان با این رویداد، دفتر بسیج رسانه شهرستان تفت نیز دوباره راه اندازی شد.

وی عنوان کرد: تقارن این دو رویداد مهم در تفت، مقدمه ای برای برگزاری جشنواره نگاه نار شد.

سعیدی ادامه داد: تفت در زمینه عکاسی سابقه طولانی دارد و این مهم را می توان از تصاویر به جا مانده از سالیان دور در این شهرستان، دریافت.

مسئول بسیج رسانه شهرستان تفت یادآور شد: این جشنواره با هدف معرفی شهرستان تفت و نگاه نو به ظرفیت‌های این شهرستان برگزار می شود و در گام نخست، یکی از مهمترین محصولات کشاورزی این شهرستان یعنی انار، مدنظر قرار گرفته است.

نخستین جشنواره عکاسی «نگاه نار» در تفت برگزار می‌شود

سعیدی بیان کرد: یکی دیگر از اهداف این جشنواره، ظرفیت سازی در حوزه عکاسی و رسانه در این شهرستان است.

وی با اشاره به شکل‌گیری تیم‌های مختلف برای برگزاری این جشنواره اظهار داشت: تلاش شده علاوه بر عکاسان، از ظرفیت فعالان رسانه، فضای مجازی و هنرمندان نیز استفاده شود.

سعیدی یادآور شد: در این جشنواره بخش‌های مختلف عکاسی حرفه ای، عکاسی خبری و عکاسی موبایلی در نظر گرفته شده که هر یک از این بخش‌ها در طراز خود داوری خواهد شد.

وی با اشاره به بخش‌های جنبی این جشنواره از جمله ورک شاپ و کارگاه آموزشی عنوان کرد: در تلاشیم این جشنواره را هم در زمینه موضوعی گسترش دهیم و هم برگزاری آن را استمرار دهیم.

مهلت ارسال اثر به جشنواره تا ۱۵ آبان ماه

رئیس جشنواره عکس نگاه نار نیز در این نشست اظهار داشت: علاقمندان می توانند آثار خود را از ۵ تا ۱۵ آبا ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

یوسفعلی شکوفر بیان کرد: دبیرخانه این جشنواره در دانشگاه قنات تفت مستقر است و علاقمندان می توانند آثار خود را از طریق پیام رسان واتساپ به شماره ۰۹۱۳۲۵۵۹۰۷۹ ارسال کنند.

نخستین جشنواره عکاسی «نگاه نار» در تفت برگزار می‌شود

وی ادامه داد: هر عکاس می تواند پنج قطعه عکس به اضافه تصویر کارت ملی خود را به صورت فایل زیپ شده در این پیام رسان ارسال کند.

شکوفر، زمان داوری آثار را ۱۷ و ۱۸ آبان ماه اعلام کرد و گفت: تلاش ما برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر و شایسته تقدیر، تا پایان آبان ماه است.

وی یادآور شد: جشنواره نگاه نار تفت در چهار محور انار و تاریخ تفت، انار و زیبایی‌های تفت، انار و فرهنگ مردم تفت و انارچینی برگزار خواهد شد و علاقمندان از سراسر کشور می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

برچسب‌ها:

نظر شما