شناسهٔ خبر: 50421816 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

فارس، پیشتاز در انجام واکسیناسیون کروناویروس در کشور

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از پیشتازی استان فارس در انجام واکسیناسیون کامل علیه کروناویروس در کشور، خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهرزاد لطفی در چهارصد و سی و سومین نشست دانشگاهی مدیریت کرونا ضمن بررسی روند اجرای برنامه واکسیناسیون عمومی علیه کروناویروس از عملکرد مناسب مجموعه دانشگاه در مسیر سخت مقابله با بیماری کووید۱۹ به ویژه اجرای برنامه واکسیناسیون علیه کروناویروس تقدیر کرد.

او گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان فارس با تزریق هر دو دُز واکسن کرونا به ۵۶ درصد افراد بالای دوازده سال استان، در تکمیل واکسیناسیون کرونا در کشور پیشتاز است و این موفقیت با تلاش تمام ارکان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، به دست آمده است.

لطفی همچنین با بیان اینکه میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته استان در چند روز گذشته روند افزایشی داشته است، گفت: این موضوع نشان دهنده کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و در نتیجه افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در جامعه است.

رییس دانشگاه هرگونه عادی انگاری و بی توجهی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کروناویروس را زمینه ساز گردش گسترده ویروس در سطح جامعه و اوج گیری دوباره بیماری عنوان کرد و افزود: مقابله با کرونا نیازمند همکاری و مشارکت تمام اقشار جامعه و نهاد‌ها و سازمان هاست و با همت و همکاری همگانی است که می‌توان به ثمربخش بودن تلاش و مجاهدت مدافعان سلامت در راستای مقابله با این اپیدمی، کمک کرد.

لطفی در ادامه با بررسی آخرین آمار‌های کرونا در نقاط مختلف استان، آگاه سازی و اطلاع رسانی بیشتر به مردم، به ویژه در مناطق با شرایط قرمز کرونا را لازم و ضروی دانست و از مسئولان و مدیران ارشد شهرستان‌ها خواست در راستای مقابله با بیماری کووید۱۹ همکاری و تعامل بیشتری با مجموعه سلامت داشته باشند.

او با تاکید بر اینکه در کنار واکسیناسیون، رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی اولویت نخست مقابله با کرونا به شمار می‌رود، از مردم استان به ویژه جوانان و نوجوانان خواست به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در اجتماعات و دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

بررسی میزان ابتلا در نقاط مختلف استان، شرایط بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان، علت‌های جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته استان، آمار ماموریت‌های کرونایی مجموعه اورژانس استان و آمار بهبودیافتگان کرونا، از دیگر محور‌های مورد بررسی رئیس دانشگاه در این نشست بود.

انتهای پیام/ 

نظر شما