شناسهٔ خبر: 50421124 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

روند ابتلا به کرونا در استان گیلان دوباره افزایشی شد

گروه استان‌ها- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از طریق سامانه هوش مصنوعی موارد بیماران سرپایی را پیگیری می‌کنیم و متأسفانه بیماران سرپایی در حال افزایش هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آبتین حیدرزاده امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدتی‌ است که نمودار آمار کرونا در گیلان نزولی نبوده و حالت ثابت با اندکی نوسان دارد و نمودار بستری‌شدگان روزانه نیز نوسان دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این وضعیت مناسب نیست افزود: از طریق سامانه هوش مصنوعی موارد بیماران سرپایی را پیگیری می‌کنیم و متأسفانه بیماران سرپایی در حال افزایش هستند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در صورت تداوم این روند افزایشی آمار کرونا پس از حدود دو هفته افزایش ثابت بستری‌شدگان کرونایی را در استان گیلان خواهیم داشت و وارد پیک بعدی خواهیم شد.

 وی با تأکید بر ضرورت تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم گفت: امیدواریم با زدن ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم حضور در اماکن شلوغ و پاساژها جلوی پیک بعدی را بگیریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: در صورت تغییر رنگ‌بندی شهرستان‌ها شرایط ورود و خروج به شهرها نیز تغییر کرده و طبیعتاً اصناف گروه یک، 2، 3 و 4، ادارات و مدارس شامل محدودیت‌هایی می‌شود.

حیدرزاده با بیان اینکه با بیش از 50 هزار دز واکسن، واکسیناسیون کرونا در گیلان پر حال انجام است گفت: بیش از 85 درصد گروه‌های هدف در گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی از جایگاه نخست استان گیلان در انجام واکسیناسیون خبر داد و اظهار داشت: در زمینه تزریق دز نخست و دوم واکسن کرونا همچنین واکسن دانش‌آموزان در کشور رتبه نخست را داریم.

انتهای پیام/614/ش

نظر شما