شناسهٔ خبر: 50408497 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

عبور شمار مبتلایان به کرونا از ۲۴۵ میلیون نفر +جدول

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۳۳۹ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۴۵ میلیون و ۲۸۷ هزار نفر رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۴۵ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۵۹۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۸۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۲ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۹ هزار و ۶۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۶ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۷۱۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۵۹ هزار و ۹۳۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۳ هزار و ۵۰۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۶۵۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۵ هزار و ۶۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۳ هزار و ۴۲۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۹۸۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۶ هزار و ۲۹۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۲۷، ۸ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۹، ۷ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۱۱۱، ۷ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۶۶ و ۵ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۵۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۸۳ هزار مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۴ هزار و ۱۴۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۶ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۱۸۹، ۳۳ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۳۹ و ۲۰ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۸۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

برچسب‌ها:

نظر شما