شناسهٔ خبر: 50347628 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

هزینه معاینه فنی برای انواع خودرو‌ها چقدر است؟

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، از فعالیت مراکز معاینه فنی در روزهای تعطیل و عادی و همچنین نرخ معاینه برای خودروها سخن گفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش جام جم آنلاین، عبدالله متولی، مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور، در تشریح اعمال تغییر در ساعت فعالیت مراکز معاینه فنی در کشور گفت: در تمام ایامی که شاهد اوج گیری کرونا ویروس بودیم، همه مراکز معاینه فنی در کشور فعال بودند و محدودیتی ایجاد نشد و حتی ساعت کاری آن‌ها کم نشد.

وی افزود: در حقیقت با توجه به اینکه مراکز معاینه فنی در گروه یک یعنی مشاغل ضروری دسته بندی می‌شدند، محدودیت و تعطیلی برای آن‌ها در ایام اوج گیری کرونا ویروس اعمال نشد.

این مقام مسئول مطرح کرد: هرچند که فعالیت مراکز در این مدت باعث شد آسیب بسیاری ببینند، اما به دلیل اینکه ارائه خدمات آن‌ها به شهروندان ضروری بود، همکاران ما در مراکز با رعایت دقیق و کامل دستورالعمل های بهداشتی به وظایف خود عمل و به شهروندان در سراسر کشور خدمت رسانی کردند.

متولی ادامه داد: در حال حاضر نیز که شاهد سیر نزولی شیوع این بیماری هستیم، مراکز معاینه فنی از صبح ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه کار خود را آغاز می‌کنند و بسته به مراجعین کار را ادامه می‌دهند؛ یعنی ممکن است مرکزی که مراجعین بیشتری دارد حتی تا ساعت ۲۴ نیز فعالیت داشته باشد و سایر مراکز نیز که مراجعین کمتری دارند تا ساعت ۱۹ فعالیت خواهند داشت. در حقیقت ساعت فعالیت مراکز وابسته به مراجعه شهروندان خواهد بود.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور تاکید کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی، به متقاضیان توصیه می‌شود که از سرویس نوبت دهی اینترنتی استفاده و بر اساس نوبت به این مراکز مراجعه کنند، چرا که به این ترتیب هم جلوی ازدحام جمعیت و مراجعه کنندگان گرفته می‌شود و هم اینکه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این مراکز موفق‌تر خواهیم بود.

وی ادامه داد: به منظور اخذ نوبت اینترنتی برای مراکز معاینه فنی، متقاضیان می‌توانند در هر شهری به پایگاه و سایت اطلاع رسانی شهر‌های خود مراجعه کنند که به صورت مجزا فعال هستند. در حال حاضر ۶۴۳ مرکز با ۸۲۱ خط سرویس در کشور خدمات معاینه فنی خودرو ارائه می‌دهند.

متولی در خصوص نرخ هزینه معاینه فنی برای خودرو‌های مختلف نیز گفت: در مجموع قیمت ارائه خدمات معاینه فنی نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و برای خودرو‌های سبک ۴۷ هزار تومان، خودرو‌های سنگین ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان، برای خودرو‌های دوگانه سوز تک مخزن ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان و برای خودرو‌های دوگانه سوز دو مخزن ۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما