شناسهٔ خبر: 50344399 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه:

همکاری خوب رسانه‌ها با پلیس کرمانشاه نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است

کرمانشاه - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با قدردانی از فعالیت‌ها و زحمات اهالی رسانه، خبرنگاران فعال در نشریات، خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و صداوسیما، گفت: اکنون همکاری پلیس و اصحاب رسانه در عالی‌ترین سطح خود قرار دارد و موجب خنثی شدن بسیاری از نقشه‌های شوم دشمن شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، سرهنگ «محمدرضا آمویی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت بیش از ۶ سالی که توفیق خدمت در معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه را داشتم شاهد همکاری بسیار خوب اهالی رسانه با پلیس و برنامه های آن بودیم.

وی افزود: پلیس به عنوان حافظ امنیت جامعه همواره تلاش کرده است که خدمتگذار خوبی برای مردم باشد و امنیت آن ها را به نحو مطلوبی حفظ و از آن حراست کند و در این راستا اگر همکاری همه جانبه خبرنگاران پرتلاش نبود قطعا شهروندان از بخش عظیمی از اقدامات انجام شده مطلع نمی شدند.

سرهنگ آمویی تصریح کرد: در طول سال های اخیر کرمانشاه حوادث زیادی را تجربه کرد، از وقوع زلزله مهیب شامگاه ۲۱ آبان سال ۹۶ و سیل فروردین ماه سال ۹۸ گرفته تا حوادث مختلف دیگر که دشمنان سعی داشتند با موج سواری شرایط را به نفع خود تفسیر کرده و آن را دستاویزی برای رسیدن به اهداف خود که ناامید کردن مردم بود، قرار دهند.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه یادآوری کرد: در این میان همکاری بسیار خوب و نزدیک اصحاب رسانه با پلیس در نشر حقایق و خنثی کردن موج سواری رسانه های بیگانه باعث شد دشمنان کشور در این عرصه نیز با شکست مواجه شده و عقب نشینی کنند.

وی منتسب کردن برخی ناآرامی ها و درگیری ها به کرمانشاه و انتشار گسترده آن در فضای مجازی را هم یادآور شد و گفت: پخش چنین کلیپ هایی نیز باعث ایجاد رعب و وحشت میان مردم شد اما اطلاع رسانی به موقع پلیس و نشر گسترده آن ها در رسانه های استان باعث گردید تا آرامش به شهر و جامعه بازگردد و نگاه توام با ناامنی از این دیار برداشته شود.

سرهنگ آمویی با اشاره به اجرای طرح های متعدد توسط پلیس کرمانشاه برای حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی استان، به مسئله برگزاری راهپیمایی پرشور اربعین حسینی (ع) نیز اشاره کرد و افزود: در بسیاری از این طرح ها و خصوصا مراسم باشکوه اربعین، شاهد حضور و همراهی بسیار خوب خبرنگاران و خصوصا عکاسان در انعکاس و ثبت این رویدادها بودیم که جای قدردانی ویژه دارد.

انعکاس واقعیت ها به مردم از اهداف پلیس است

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به تلاش های خود و مجموعه اش برای آگاه سازی شهروندان از حوادث و اتفاقات رخ داده اشاره کرد و گفت: در این ۶ سال و پنج ماه تلاش شد آنچه که واقعیت دارد به اطلاع اصحاب رسانه و مردم رسانده شود تا آن ها نیز در جریان حوادث و واقعیات قرار گیرند.

وی گفت: تلطیف فضای جامعه، خودداری از بزرگ و کوچک پنداری حوادث رخ داده، بیان واقعیات، تلاش برای خنثی کردن جنگ رسانه ای دشمنان با انتشار سریع و دقیق اخبار، ایجاد فضای تعاملی و استفاده از تجربیات و پیشنهادات اهالی رسانه از جمله اقدامات صورت گرفته معاونت اجتماعی پلیس کرمانشاه در سال های اخیر بود که می توان به آن ها اشاره کرد.

سرهنگ آمویی خاطرنشان کرد: هرچند نیک می دانم در این سال ها قصوراتی هم متوجه بنده و همکارانم در معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه بود که از این بابت از همه اهالی رسانه پوزش می طلبم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بهترین خاطرات وی در دوران ۲۸ ساله حضورش در نیروی انتظامی مربوط به حضور در معاونت اجتماعی و ارتباط دوسویه و مستقیم با خبرنگاران و اهالی فرهنگ و رسانه بوده است، گفت: امیدوارم این عزیزان در ادامه هم بنده را از نظرات، پیشنهادات، انتقادات و رهنمودهای ارزشمندشان بهرهمند سازند.

وی افزود: همواره بر این عقیده بوده ام که اهالی رسانه جزو افتخارات جامعه و از اندیشمندان صاحب نظر هستند و استفاده از تجربیات و دانسته های آنان می تواند بر غنای کار افزوده و جامعه را بیش از پیش در مسیر رشد و تعالی سوق دهد.

سرهنگ آمویی همچنین از اتمام ماموریتش در معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان و پایان ۷۷ ماه حضور در این معاونت خبر داد و گفت: برخود لازم می دانم از همراهی و همکاری ارزشمند همه خبرنگاران دلسوز و پرتلاش کرمانشاه با بنده و مجموعه انتظامی استان در طول این سال ها قدردانی کرده و از این عزیزان حلالیت بطلبم.

سرهنگ "محمدرضا آمویی" از خرداد ماه ۱۳۹۴ تا پایان مهر ۱۴۰۰ به مدت ۶ سال و پنجم ماه معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه بود و در این سال ها توانست بیشترین تعامل را با رسانه های استان داشته باشد.

وی با پیشنهاد فرمانده انتظامی استان و حکم فرمانده ناجا به عنوان معاون عملیات پلیس کرمانشاه معرفی شده است.

برچسب‌ها:

نظر شما