شناسهٔ خبر: 50290517 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کردستان:

یکی از مهمترین حیله‌های دشمن اختلاف بین شیعه و سنی است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: یکی از مهمترین حیله‌های دشمن و در اصل کهنه‌ترین سیاست آنان ایجاد اختلاف بین مذهب شیعه و سنی و تکه تکه کردن جوامع اسلامی است تا به مصالح و منافع خودشان دست پیدا بکنند.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، فرانک قدسی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کردستان در ششمین وبینار از روز دوم سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت، اظهار داشت: یکی از مهمترین حیله‌های دشمن و در اصل کهنه‌ترین سیاست آنان ایجاد اختلاف بین مذهب شیعه و سنی و تکه تکه کردن جوامع اسلامی است تا به مصالح و منافع خودشان دست پیدا بکنند.

وی افزود: امت اسلام بخش عظیمی از جغرافیای انسانی و سیاسی جهان را به خودش اختصاص میدهد؛ باید گفت فرهنگ غنی حاکم بر کشورهای اسلامی برگرفته از منابع متعالی اسلامی است. شکوه این فرهنگ و تمدن و ذخایر ارزشمند خدادادی که در این پهنه‌ی جغرافیایی جهان اسلام بالاخص خاورمیانه‌است چشم دشمنان طماع را متمرکز این مناطق نموده که دسترسی به این منابع و معادن مادی و نوابغ انسانی جز با تفرقه و دامن‌زدن ممکن نیست.
 
 قدسی ادامه داد: امروزه بیش از هر زمان دیگر جهان اسلام در مقابل یاغی‌گری و زیاده‌خواهی‌های برنامه ریزی شده‌ی دشمنان نیاز به وحدت همدلی و همراهی دارند؛ مبنای این وحدت قرآن کریم و سنت نبوی است که محور مشترک تمام مذاهب و فرق است؛ بنابراین برجسته کردن این مشترکات راه را بر تفرقه‌افکنان مسدود می‌کند و باید گفت وجه تمایزها و فروعات فقهی مورداختلاف بسیار جزیی و کم اهمیت‌تر از آن است که وحدت را خدشه‌دار بکند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: قرآن کریم اخوت و برادری دینی را مورد تاکید قرار داده است که یکی از اثربخش‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از زیان‌های تفرقه و حفظ کیان جامعه دینی است، اما سوالی که مطرح میشود این است که راهکار ایجاد وحدت و اخوت و برادری چیست؟ و باید گفت تقویت ایمان و باورهای دینی است.

قدسی تصریح کرد: قرآن کریم پیوند میان مسلمانان را فراتر از پیوندهای سببی و نسبی می‌داند این پیوندها اعتباری است و ممکن است از هم بگسلند اما پیوندهای دینی و برادر ایمانی در قیامت هم جاری و ساری است و خود پیامبر اکرم (ص) مبلغ آن بودند؛ دوم اخوت بر پایه‌ی ایمان توام با عطوفت و مهربانی است، ارتباط عاطفی سبب میشود که افراد مسلمان به یکدیگر ستم نکنند، به هم یاری برسانند و عیب همدیگررا بپوشانند.

 مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کردستان اظهار کرد: بحث بعد اخوت نه در لفظ و شعار بلکه در عمل و تعهدهای متقابل به یکدیگر است، پس ابتدا هر فرد باید تغییرات را از خود شروع کند تا جامعه سالم و متعالی نصیبش شود، مسئله سوم جویا شدن و یاری رساندن به همنوعان ایمانی است، پیامبر اکرم(ص) با ایجاد وحدت و جلوگیری از تفرقه صفوف مسلمین را بنیان مرصوص کردند؛ مسئله چهارم تکریم و تعامل است عزت و اقتدار در سایه‌ی تکریم و تعامل به دست می‌آید و  تا زمانیکه اعضای جامعه اسلامی به افکار و اندیشه و عقاید هم احترام نگذارند، همدلی و تفاهم ایجاد نمی‌شود.

 قدسی در پایان گفت: عزت و اقتدار جهان اسلام و مقابله با توطئه‌های دشمنان تنها  با اتحاد و تفاهم ممکن است و باید بدانیم که اتحاد و اخوت و برادری جهان اسلام امروزه بیش از هر زمان دیگر نیاز است، در این راستا با کمک عالمان دینی و نخبگان اجتماعی بنیان مرصوص می‌گردد و در سایه‌ی تعهد متقابل مسلمین جامعه متعالی و اهداف اسلام که موجب رستگاری انسان می‌شود، محقق می‌گردد.
 
انتهای پیام/
 

نظر شما