شناسهٔ خبر: 50249020 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت آموزش و پرورش | لینک خبر

مدیرکل آموزش و پرورش البرز:

آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس به همراهی خانواده ها نیاز دارد

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: برای بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در کلاس های درس به همراهی خانواده ها نیاز داریم.

صاحب‌خبر -

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سالار قاسمی اظهارکرد: در وضعیتی که بیماری کرونا کشورمان را تحت تأثیر قرار داده است، اقناع سازی افکار عمومی برای بازگشایی حضوری مدارس، کار دشواری است ولی فعالان این دستگاه تلاش می‌کنند تا شرایط لازم را برای بازگشایی هموار کنند.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا سبب شد تا با تقویت زیر ساخت‌های فن‌آوری اطلاعات، فاصله خانواده‌ها با آموزش و پرورش کمتر شود.

قاسمی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت و تعامل به وجود آمده برای بازگشایی حضوری ایمن و مطمئن مدارس استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: حفظ سلامت دانش‌آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است و برای فعالیت‌های آموزش حضوری در مدارس تابع تصمیمات و سیاست‌های ستاد ملی و استانی کرونا هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان این که اشتیاق همه جامعه آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزان در کلاس های درس است، عنوان کرد: باید به شیوه نامه الگوی بازگشایی و زمینه سازی برای آغاز فعالیت های حضوری با تعامل مؤثر با اولیا، انتقال پیام های انگیزشی با هدف کاهش اضطراب اولیا و دانش آموزان و ایجاد زمینه روانی برای استقبال از آموزش حضوری توجه کرد.

وی تأکید کرد: در این زمینه باید با رعایت شیوه نامه الگوی بازگشایی و سایر شیوه نامه های بهداشتی آمادگی ذهنی، روانی و رفتاری و زمینه اعتماد اولیا و دانش آموزان را برای حضور در مدارس فراهم آوریم.

نظر شما