شناسهٔ خبر: 49791854 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ابنا | لینک خبر

آیت ‌الله نوری ‌همدانی: آیت‌ الله حسن‌زاده آملی جامع علوم عقلی و نقلی بود

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ارتحال علامه حسن‌زاده آملی گفتند: جامع بودن در علوم عقلی و نقلی، تربیت شاگردان برجسته و برخورداری از فرهنگ انقلابی در سطح بسیار بالا از ویژگی‌های ممتاز ایشان بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله العظمی نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در پیامی به مناسبت رحلت علامه حسن حسن زاده آملی با اشاره به تسلط آن عالم سفر کرده بر علوم نقلی و عقلی اظهار داشتند: تربیت و پرورش شاگردان برجسته و برخورداری از فرهنگ انقلابی در سطح بسیار بالا از ویژگی‌های ممتاز ایشان بود.

متن کامل پیام آیت الله نوری همدانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

رحلت حکیم متأله و عالم فرزانه حضرت آیت الله العظمی علامه حسن زاده آملی (رضوان الله تعالی علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

جامع بودن در علوم عقلی و نقلی، تربیت و پرورش شاگردان برجسته، و برخورداری از فرهنگ انقلابی در سطح بسیار بالا از ویژگی‌های ممتاز ایشان بود که تألیفات متعددی در حوزه‌های مختلف علوم در جهت ترویج و تبین معارف اسلامی و نشر تعالیم اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) از خود به یادگار گذاشتند که حقاً در جامعیت و ذوفنون بودن کم نظیر بودند.

فقدان آن عالم وارسته علم و عمل و تقوا را به حوزه‌های علمیه، جامعه علمی، شاگردان و علاقمندان و فرزندان معظم له و خاندان مکرّم ایشان تسلیت عرض نموده از خداوند قادر متعال غفران و رحمت واسعه الهی را برای آن مرحوم مسئلت می‌نمایم.

………………….
پایان پیام/ ۲۱۸

نظر شما