شناسهٔ خبر: 49788668 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد؛

کم نظیر بودن تالیفات علامه حسن زاده در جامعیت و ذوفنون بودن

قم- آیت الله نوری همدانی گفت: تألیفات علامه حسن زاده در حوزه‌های مختلف در جهت ترویج و تبیین معارف اسلامی و نشر تعالیم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حقاً در جامعیت و ذوفنون بودن کم نظیر بوده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نوری همدانی در پیامی با بیان اینکه درگذشت رحلت حکیم متأله و عالم فرزانه حضرت آیت الله العظمی علامه حسن زاده آملی (رضوان الله تعالی علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان شد، گفت: تالیفات علامه حسن زاده در جامعیت و ذوفنون بودن کم نظیر بود.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون

رحلت حکیم متأله و عالم فرزانه حضرت آیت الله العظمی علامه حسن زاده آملی (رضوان الله تعالی علیه) موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.

جامع بودن در علوم عقلی و نقلی، تربیت و پرورش شاگردان برجسته، و برخورداری از فرهنگ انقلابی در سطح بسیار بالا از ویژگی‌های ممتاز ایشان بود که تألیفات متعددی در حوزه‌های مختلف علوم در جهت ترویج و تبیین معارف اسلامی و نشر تعالیم اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) از خود به یادگار گذاشتند که حقاً در جامعیت و ذوفنون بودن کم نظیر بودند.

فقدان آن عالم وارسته علم و عمل و تقوا را به حوزه‌های علمیه، جامعه علمی، شاگردان و علاقمندان و فرزندان معظم له و خاندان مکرّم ایشان تسلیت عرض نموده از خداوند قادر متعال غفران و رحمت واسعه الهی را برای آن مرحوم مسئلت می‌نمایم.

حسین نوری همدانی
۴ مهر ماه

نظر شما