شناسهٔ خبر: 49606718 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

لزوم واردات کنترل شده برنج/ مراقب قشر آسیب پذیر باشیم

اقتصاد ایران: گرگان - نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدات برنج داخلی پاسخگوی نیاز همه جامعه نیست اما باید واردات به گونه ای کنترل شود کشاورز هم صدمه نبیند.

صاحب‌خبر -

غلامرضا منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای واردات برنج باید دو بخش را در نظر بگیریم؛ یکی انگیزه کشاورزان است که به‌سختی تلاش می‌کنند و فصل محصول انتظار دارند با قیمت خوب برنج فروخته شود.

وی با تاکید بر اینکه چتر حمایتی دولت باید بیشتر باز شود، افزود: دولت باید مراقب باشد انگیزه کشت برنج را از کشاورزان نگیرد چرا که همه امیدشان به فصل برداشت محصول است.

وی با اشاره به اینکه اگر واردات را خیلی آزاد بگذاریم و کنترل نکنیم قطعاً کشاورز آسیب خواهد دید، تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه قشری از جامعه وجود دارد که توان خرید برنج با این قیمت را ندارند نمی‌توان این قشر را نادیده گرفت.

منتظری بیان کرد: واردات برنج باید در حدی باشد که بتوانیم پاسخگوی اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز بود تا این قشر با مشکل مواجه نشوند لذا نباید در این حوزه افراط‌وتفریط وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر این که باید همه جوانب وارات باید سنجیده شود، گفت: به نفع همه کشور است که از کشاورز حمایت شود اما رسیدگی به افرادی که توان خرید برنج ایرانی را ندارند ضروری است و باید نیاز آن ها را از طریق واردات تامین کرد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر واردات نباشد برخی از مردم دچار مشکل خواهند شد چون تولید داخلی ما پاسخگوی نیاز همه افراد جامعه نیست.

برچسب‌ها:

نظر شما