شناسهٔ خبر: 49606446 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

ورود به انگلیس برای مسافرانی که واکسن زده‌اند تسهیل شد

دولت انگلیس روز جمعه در جهت راهبرد دولت برای کاهش محدودیت‌های کرونایی اعلام کرد که مقررات ورود به این کشور برای مسافرانی که دو نوبت واکسن‌ ضد کرونا زده‌اند آسان می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش برنا، گرنت شپس وزیر حمل و نقل انگلیس اعلام کرد که از چهار اکتبر (۱۲ مهــر) مسافران از مبدا کشورهای کم خطر کرونایی که دو نوبت واکسن ضد کرونا زده‌اند دیگر نیازی به انجام آزمایش پی‌سی‌ار پیش از سفر به انگلیس نخواهند داشت. اواخر ماه اکتبر هم التزام مسافران به انجام تست گرانقیمت پی‌سی‌آر در روز دوم به آزمایش ارزان و سریع کرونا تغییر خواهد کرد. به این ترتیب چنانچه نتیجه تست روز دوم مسافری مثبت شود، باید خود را قرنطینه و برای تست پی‌سی‌آر اقدام کند. این تست برای شهروندان انگلیسی رایگان است.

همچنین از ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) هشت کشور از جمله ترکیه و پاکستان از فهرست کشورهای پر خطر کرونایی خارج می‌شوند و متعاقبا نظام تقسیم بندی کشورها بلحاظ خطر کرونا تغییر می‌کند.

به گفته وزیر حمل و انگلیس انگلیس، کشورها از چهارم اکتبر به دو دسته، از لحاظ خطر کرونا تقسیم می‌شوند تا مقررات مسافرتی آسان شود. در زمان حاضر کشورها به سه دسته کم (سبز)، متوسط (زرد) و پر خطر کرونایی (قرمز) تفکیک شده‌اند. اما در تقسیم‌بندی جدید قرار است فهرست سبز و زرد با یکدیگر ادغام شده و فقط فهرست قرمز باقی بماند. ایران طبق تقسیم بندی فعلی در فهرست زرد قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

نظر شما