شناسهٔ خبر: 49606251 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

جزئیات توافق یک میلیارد دلاری با قربانیان پیشاهنگی آمریکا

مجموعه پیشاهنگی پسران آمریکا اعلام کرد که با یک شرکت بیمه و کلیسای روز قیامت آمریکا برای بستن پرونده‌های سوءاستفاده‌های جنسی روی رقم یک میلیارد دلار توافق کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، مجموعه پیشاهنگی پسران آمریکا اعلام کرده که با شرکت بیمه هارتفورد و کلیسای روز قیامت این کشور برای دریافت غرامت یک میلیارد دلاری به خاطر ده‌ها هزار پرونده سوءاستفاده جنسی از پسران به توافق رسیده است.

به گزارش رویترز، گفته می‌شود شرکت بیمه قرار است ۷۸۷ میلیون دلار و کلیسا هم ۲۵۰ میلیون دلار دیگر به مجموعه پیشاهنگی پسران آمریکا پرداخت کنند. این مجموعه در فوریه سال ۲۰۲۰ و به خاطر هجمه هزاران پرونده سوءاستفاده جنسی از پسران اعلام ورشکستگی کرده بود.

در موضوع ورشکستگی مجموعه پیشاهنگی پسران که در سال ۱۹۱۰ تاسیس شده و بیش از ۱۱۰ سال از عمر فعالیت آن می‌گذرد، ۸۲ هزار و ۵۰۰ پرونده سوءاستفاده جنسی وجود دارد.

دلیل حضور کلیسای روز قیامت این است که این موسسه از جمله سازمان‌هایی است که هزینه فعالیت‌های پیشاهنگی را تأمین کرده و نام آن در برخی از پرونده‌های سوءاستفاده جنسی به چشم می‌خورد. البته باید جزئیات این توافق توسط دادگاه ورشکستگی آمریکا مورد تایید قرار گیرد.

«ائتلاف پسران پیشاهنگ مورد سوء استفاده قرار گرفته برای عدالت» نیز حصول این مصالحه و توافق را برای جمع و جور کردن حداقل ۷۰ هزار پرونده سوء استفاده جنسی از پسران تایید کرده است.

با احتساب این مصالحه جدید مجموع پول‌هایی که قرار است در موضوع پرونده‌های آزار و سوء استفاده جنسی به مجموعه پیشاهنگی پسران آمریکا پرداخت شود، به ۱.۸۸۷ میلیارد دلار رسیده است.

نظر شما