شناسهٔ خبر: 49606176 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

موسوی زاده رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در عمان در گفتگو با بولتن نیوز خبر داد؛

به زودی کتاب تاریخ روابط فرهنگی ایران و عمان به چاپ می رسد / برگزاری هفته فرهنگی در مسقط پس از رفع محدودیت ها

روز چهارم شهریورماه ۱۳۵۰ زمان رسمی اعلام برقراری روابط سیاسی بین دو کشور ایران و عمان بوده است.

صاحب‌خبر -

گروه فرهنگی: روز چهارم شهریورماه ۱۳۵۰ زمان رسمی اعلام برقراری روابط سیاسی بین دو کشور ایران و عمان بوده است.

به همین خاطر گفت و گویی داشتیم با سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در مسقط عمان که به خبرنگار بولتن نیوز گفت: امسال که پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور است، در دو سفارتخانه برنامه هایی را تدارک دیده اند.

موسوی زاده با بیان اینکه سفارتخانه های دو کشور منتظر رفع محدودیت ها هستند عنوان کرد: برنامه های متنوعی تدارک دیده شده که توسط سفارت اعلام خواهد شد.

وی افزود: درخصوص بحث رایزن فرهنگی ایران در عمان نیز برنامه ریزی هایی انجام داده ایم که یکی از انها برگزاری هفته فرهنگی در مسقط است که مقدمات کار نیز فراهم شده و ما نیز منتظر رفع محدودیت ها هستیم.

رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در عمان اضافه کرد: به همین مناسبت یک ویژه نامه فرهنگی الکترونیکی را اماده میکنیم که اشاره به فعالیت ها و تعاملات علمی، فرهنگی و هنری دو کشور با یکدیگر دارد، همچنین کتابی با عنوان تاریخ روابط فرهنگی ایران و عمان نیز در دست اقدام بوده که چارچوب کلی ان نیز مشخص شده است.

موسوی زاده در پایان خاطرنشان کرد: خوب میدانیم که تشابهات تاریخی دو کشور ایران و عمان بسیار زیاد است که امیدوارم اشتراکات فرهنگی نیز همچون گذشته بدنبال داشته باشد.

نظر شما